Нова соціологія: Рейтинг ОПЗЖ зростає, Зе команди – рекордно падає

З’явився новий рейтинг довіри до влади і про переваги українців на майбутніх парламентських виборах.

Якби в найближчу неділю відбулися вибори до Верховної Ради то партія Вадима Рабіновича і Віктора Медведчука «Опозиційна платформа – За життя» зайняла друге місце в рейтингу серед політичних сил, які можуть пройти в парламент. Про це  свідчить опитування Центру «Соціальний моніторинг» та Українського інституту соціальних досліджень імені Олександра Яременка, яке проводилось з 24 по 28 січня 2020 року.

Отже, якби вибори проходили в найближчу неділю, то до Верховної Ради точно пройшли б чотири партії, ще три партії мали б гіпотетичний шанс потрапити в парламент: їх відставання від 5%-го бар’єру – в межах похибки.

Точно пройшли б такі партії:

«Слуга народу» — 38,9%;

«Опозиційна платформа – За життя» – 14,8%;

ВО «Батьківщина» – 10,8%;

«Європейська Солідарність» – 10,6.

У той же час з урахуванням похибки (максимум 2,24%) могли б потрапити в парламент такі політсили:

ВО «Свобода» – 4,6%;

«Голос» – 4,4%;

 «Сила і честь» – 3,9%.

А ось рейтинг українського гаранта почав рекордно падати.

Так, за результатами дослідження, проведеного двох організацій – центру «Соціальний моніторинг», а також Інституту соцдосліджень імені Яременка, рейтинг довіри до президента України Володимира Зеленського у січні 2020 року, вперше за весь час його президентства впав нижче 50%. 

Також опустився рейтинг і у людей з команди Зеленського – і абсолютний чемпіон тут є прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Отже, що відбувається з рейтингом президента:

Зеленському зовсім не довіряють 20,5% опитаних, швидше не довіряють — 18,8%, 28,7% респондентів скоріше довіряють главі держави, а 20,7% –  повністю довіряють. 11,3% опитаних вагалися з відповіддю.

При цьому у Кабміна і його глави – повністю негативне «сальдо». Ще не минуло й півроку їх роботи, а прихильників Гончарука і його міністрів стало втричі менше, ніж противників.

Що відбувається з рейтингом прем’єра:

Довіряють прем’єру 23,5% опитаних, а не довіряють – 65,5%. Схожа пропорція і по уряду в цілому, а також по Раді, в якій править балОМ «Слуга народу».

Скриншот: smc.org.ua

Зрозуміло, що стосується глави уряду Андрія Гончарука то тут зіграли роль останні скандали навколо Кабміну. Зокрема – історії з зарплатами по 200-300-500 тисяч гривень міністрам та їх заступникам.

Більше 90% опитаних чули про цей скандал. І більше 60% людей заявили, що їхнє ставлення до міністрів і Гончаруку особисто після цього погіршилося.

А також злиті в Мережу аудіозаписи, на яких прем’єр Гончарук та його команда показують себе профанами в економіці.

У дослідженні говориться, що знають про цей скандал майже 70% опитаних. Майже 40% з них стали після історії з так званими «плівками Гончарука» гірше ставитися до нього. І майже чверть – до Зеленського. Адже показав неоднозначність своєї позиції, як президента, що не зміг звільнити прем’єра після цього скандалу.

Крім цього, більше половини українців вважає, що зарплата міністра не повинна перевищувати винагороду працівника середнього рівня більш, ніж в 2-3 рази. Різниця ж у міністрів Гончарука була в 10-20 разів.

Під час дослідження, яке проводилось у січні, опитано 2003 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму і окупованих територій Донецької і Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за основними соціально-демографічними показниками.