Дивний закон Зеленського, або Рік математики в Україні

Депутат від партії «Голос» Інна Совсун розкритикувала указ Зеленського про рік математики та вказала на некоректності в тексті указу президента

Як відомо, президент Володимир Зеленський оголосив цей навчальний рік «Роком математичної освіти в Україні». І серед комплексу заходів, які будуть підтримувати доступ українських школярів до сучасної та якісної математичної освіти, раптово з’явився пункт, який зробив математику обов’язковим предметом зовнішнього незалежного оцінювання.

В свою чергу, парламентарка-освітянка від партії «Голос» Інна Совсун звернула увагу на некоректності та недомовленості в тексті указу президента №31/2020 від 30 січня.

«Про обов’язкове ЗНО з математики. Про обов’язковість складання математики при завершенні школи дійсно йшлося, і це тепер закріплено в законі про середню освіту (це правки «Голосу», до речі). Але йшлося про державну підсумкову атестацію (ДПА). І дійсно, вона зараз проводиться у формі ЗНО, але це не тотожні поняття», — роз’яснила депутат, пише Всеосвіта. 

Питання:

Чому у тексті [президентського указу] йдеться про ЗНО з математики, а не про ДПА?

Чи зможе людина з негативним результатом отримати атестат?

Чи буде ЗНО з математики обов’язковим для вступу?

Таке формулювання відкриває широкий простір для довільних інтерпретацій, – констатує депутатка Верховної Ради.

«А де є в указі хоч щось про підвищення кваліфікації вчителів математики? Це засадничі речі задля гарантування якості навчання», — далі пояснює Совсун.

Окрім того, законотворчиня адресувала Володимирові Зеленському декілька питань щодо формулювань його указу №31 від 30 січня:

Що таке «упровадження у навчання сучасних практико-орієнтованих засад»? Засад ЧОГО саме? Що ця фраза означає взагалі?

«Підвищення мотивації здобувачів освіти з успішного оволодіння математичними знаннями»: а чому «мотивації З оволодіння»? Може бути «мотивація ДО» чи «мотивація ДЛЯ», але чому «З?»

Наостанок Інна Совсун додала здогадку про справжніх авторів указу («з формулювань відчувається дух Академії Педагогічних наук») та пообіцяла надіслати депутатський запит щодо обсягу фінансування, виділеного на Рік Математики, «щоб зрозуміти, що саме буде робитись».