Новий Трудовий кодекс набув чинності: працюєш в «чорну» покарають

Стало відомо, що чекати українців від новітньої реформи Трудового кодексу.

В Україні набули чинності зміни до Кодексу законів про працю.

Закон №1233 від 02.09.2019 р. «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо усунення норм, які порушують права і законні інтереси роботодавців України)» набув чинності 2 лютого.

Він був опублікований 1 лютого, у газеті «Голос України», а згідно з законом, він набує чинності з наступного дня після опублікування.

Його метою є «зменшення економічно необґрунтованих штрафних санкцій за порушення норм трудового законодавства України та зупинки процесу ліквідації малого і середнього бізнесу в Україні у зв’язку із застосуванням нищівних за своїм розміром штрафних санкцій».

Також, відповідно до закону, фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, встановлений на підприємстві, і виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків карається у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

При цьому до юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю, та є платниками єдиного податку першої-третьої груп, застосовується попередження.

Якщо ж таке порушення було вчинене повторно впродовж 2 років з дня виявлення порушення – воно карається у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Крім цього, недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці карається у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Порушення інших вимог законодавства про працю тягне за собою штраф у розмірі мінімальної заробітної плати за кожне.

У разі сплати юридичною або фізичною особою – підприємцем, яка використовує найману працю, 50% розміру штрафу протягом десяти банківських днів з дня вручення постанови про накладення штрафу за порушення вимог законодавства про працю, передбаченого цією статтею, така постанова вважається виконаною.

У разі виконання припису центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, та усунення виявлених порушень, у визначені приписом строки заходи щодо притягнення до відповідальності не застосовуються.

До слова, Закон «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо усунення норм, які порушують права і законні інтереси роботодавців України)» Верховна Рада ухвалила 12 грудня 2019 року.