Для судді, яка під підозрою у хабарництві — навіть й Генпрокуратура не указ

На два місяці позбавлена суддівської мантії за підозрою в отриманні двох хабарів, суддя солом’янського суду Києва Алла Ігорівна Демидовська вже відновила виконання обов’язків судді! Так, 5 листопада у вказаному суді уже відбулося перше судове засідання під її головуванням.

Нагадаємо, в березні цього року суддя Солом’янського суду Києва Алла Ігорівна Демидовська була викрита в отриманні хабара, причому, навіть не один, а два рази поспіль.

Перші повідомлення про це з’явилися 27 березня. Тоді мова йшла про те, що суддя Демидовська у змові з іншим суддею Солом’янського суду Києва — Андрієм Макухою отримали на двох хабар на суму 7 тисяч доларів США. http://pravo.ua/news.php?id=0036046

Як було вказано, судді вимагали та отримали $7000 за вирішення спорів про порушення митного законодавства на користь фізичних осіб. Інформацію про це було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.3 ст.368 КК (одержання хабара), за що передбачено покарання до 10 років в’язниці з конфіскацією — повідомила Ольга Супрун, співробітниця УСБУ Києва.

Факт отримання хабара задокументували, але затримати суддів не змогли, оскільки їх охороняє імунітет.

У Солом’янському райсуді керівництво від коментарів відмовилося. Відразу ж після візиту СБУ в головній будівлі Солом’янського райсуду на вулиці Максима Кривоноса 25 почався переполох. Голова суду Валерій Побережний терміново скликав всіх підлеглих, щоб вирішити, що робити і як відстоювати колег».   http://cripo.com.ua/print.php?sect_id=8&aid=154383

Крім того, 31 березня в Інтернеті з’явилося повідомлення про проведене співробітниками СБУ в квартирі судді Демидовської обшуку, при якому було вилучено 10000 доларів, мічених секретними чорнилами з написом «ХАБАР». http://ord-ua.org/2013/03/31/-solomenskij-sud-demidovskaya-alla-igorevna/?page=1

Таким чином, загальна сума, хабарів, вилучених у судді Демидовської та її подільника, складала 17 000 доларів США.

Після цього на цілих 5 місяців настала підозріла тиша…

Питання стояло так: «Що переможе — справедливість чи корупція?» Проте посилання у Раду про позбавлення суддів — хабарників мантії так і не було подано, а останні тим часом продовжували вершити неправий суд. Нарешті, в кінці серпня в ряді засобів масової інформації з’явилися повідомлення, що стосувалися подальшої долі даного питання. http://zib.com.ua/ua/39699-vkks_vidstoronila_vid_posad_dvoh_stolichnih_suddiv.html

Так, зокрема, повідомлялося, що 27 серпня в ході засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України було розглянуто подання Заступника Генерального прокурора України Юрія Ударцова про відсторонення від займаної посади строком на два місяці суддів Демидовської та Андрія Макухи у зв’язку з підозрою у їх співучасті в отриманні хабара у розмірі 5500 доларів США. Як бачимо, суддя Демидовська «з толком» провела ті 5 місяців, які пройшли з моменту її викриття в отриманні хабарів! Так, за цей час їй вдалося загальну суму хабарів «скостити» більш ніж в три рази! Причому, $10 000, виявлені при обшуку її квартири, більше не фігурують у справі, що можна пов’язати з тим, що Демидовська скористалася з заборони на обшук житла суддів, адже це могло надати їй можливість стверджувати, що вказані 10 000 доларів були в неї знайдені та вилучені незаконно.

Представник Генпрокуратури, вказане відсторонення суддів від виконання службових обов’язків вмотивував як запобіжний захід, який є необхідним для того, щоб згадані судді були позбавлені можливості впливати на розгляд справи, а також на свідків.

Цікаво зазначити, що суддя Алла Демидовська навіть не удостоїла вказане засідання ВККС своїм відвідуванням, а лише прислала свого листа, у якому стверджувала, що викладені в поданні Генпрокуратури обставини, що стосуються її відсторонення, є необґрунтованими, але проти розгляду питання у її відсутність не заперечувала.

Рішенням комісії звернення Генпрокуратури про тимчасове відсторонення від посади підозрюваних в отриманні хабара суддів було схвалено. Наступним кроком мало б стати зняття суддівського імунітету через голосування в Раді і можливо навіть арешт зазначених суддів. Проте насправді нічого з цього, не відбувається! Одна з можливих причин цього за нашою думкою може критися у недосконалості українського законодавства, яке на відміну від законодавств будь-якої з країн Західної Європи, захищає суддів і від обшуків і від арештів і від проникнення в їхні оселі, причому навіть і в тих випадках, коли суддя підозрюється в отриманні хабара. Можна припустити, що саме цю обставину і мала на увазі суддя Демидовська, викрита СБУ і Генпрокуратурою в отриманні хабара, коли, незважаючи на, здавалося б, очевидні докази своєї провини, заявляла, що її обвинувачення є необґрунтованими.

Більш того, мабуть увірувавши в свою невразливість, суддя Демидовська навіть будучи тимчасово позбавлена своєї суддівської мантії, продовжувала вершити свій неправий суд в інтересах свого «приятеля» — багаторазово засудженого за крадіжки відповідача Аркадія Плясуна…

При цьому щоб додати видимість законності своїм діям, для яких потрібні повноваження, які може надати лише суддівська мантія, винахідлива Алла Демидовська після її відсторонення від виконання обов’язків судді, скористалася з такого класичного прийому з «репертуару» професійних шахраїв, як виготовлення фіктивних документів заднім числом.

Так, 16 вересня 2013р., тобто на момент, коли вона уже не володіла повноваженнями судді, Алла Ігорівна Демидовська, заднім числом видала завідомо неправосудне та фіктивне судове рішення, яке, нібито, було винесено нею в ході судового засідання на місяць раніше, тобто — 16 серпня 2013р. Інакше кажучи, справу було представлено так, нібито це рішення було А.І. Демидовською постановлено ще до її відсторонення від посади судді.

Однак при цьому кінці з кінцями у неї явно не сходилися, адже судове засідання, на якому, нібито, 16.08.2013 г. було прийнято згадане судове рішення, насправді ніколи не проводилося…

Враховуючи на наведене, позивач у цій справі через свого представника звернувся до Голови Солом’янського районного суду Валерія Побережного із запитом, в якому зокрема просив надати йому інформацію про те, коли саме суддя Демидовська передала співробітникам апарату суду копію прийнятого нею судового рішення? Однак, як і слід було очікувати, відповіді на питання про час передачі копії судового рішення стороні позивача надано не було, що стало додатковим підтвердженням підозри позивача про те, що насправді суддя Демидовська винесла згадане судове рішення не до, а вже після того, як її було позбавлено суддівської мантії!

Крім того видається ймовірним, що колишній голова Солом’янського суду Валерій Побережний, якому на той час було відомо, що усього через кілька днів він все одно має піти у відставку, у зв’язку зі скандалом навколо ТЦ «Глобус», насправді лише «підмахнув» відповідь на згаданий запит, у той час як дійсним автором цього листа, судячи з усього, була все та ж суддя Алла Ігорівна Демидовська. Цим очевидно і пояснюється той факт, що в названому документі усю провину за допущені протиправні діяння, не було покладено на їхню справжню винуватицю — суддю Аллу Демидовську, а було перекладено на «стрілочників», а саме, на співробітників апарату Солом’янського суду Л.Л. Григорович та Д.Г. Дущак. І хоча в Україні співробітники апарату суду, на відміну від суддів, юридичним імунітетом не наділені, проте як видно, автору згаданого документу їх не надто шкода, бо для нього, як кажуть, «своя сорочка ближче до тіла»…

У зв’язку з наведеним було б дуже цікаво дізнатися, чи зможе «умовити» суддя Демидовська своїх підлеглих прийняти на себе всю провину за скоєні нею кримінальні злочини, такі як перевищення влади і службових повноважень (ст.365 КК) та службове підроблення (ст.366 КК), адже за вчинення кожного з цих злочинів закон передбачає досить серйозні терміни ув’язнення?

© Дмитро Костінс

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий