Economy 2.0 10 жовтня: Україна вже отримала від Євросоюзу 15 млрд євро

Відбірка важливих новин світу економіки і фінансів 10 жовтня 2019

 

Фінанси

Україна за п’ять років отримала від ЄС більше, ніж будь-яка інша країна . Європейський союз за останні п’ять років інвестував в Україну більше, ніж в будь-яку одному країну світу, сказала високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні. Після 2014 року ЄС зібрав для України найбільший пакет підтримки в історії співдружності — понад 15 мільярдів євро. Могеріні помітила, що з часу першої дискусії Євросоюзу про Україну п’ять років тому країна пройшла дуже великий шлях. І це стало можливим, на її думку, завдяки рішучості громадян. Високий представник також нагадала, що «протягом усіх цих років Євросоюз завжди стояв на боці українського народу». В українському уряді розраховують до кінця 2019 року конкретизувати параметри роботи поновлення Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

З початку року ціни в Україні зросли на 3,4%. Споживчі ціни в Україні у вересні 2019 року порівняно з серпнем зросли на 0,7%. За даними Держстату, з початку року ціни в Україні зросли на 3,4%. При цьому в річному вимірі (до вересня 2018 року) інфляція сповільнилася до 7,5%. Продукти харчування в Україні у вересні 2019 року подорожчали на 0,3%. Найбільше подорожчали фрукти — на 2,4%. У той же час овочі подешевшали на 5,1% і яйця — на 6,3%. Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 1%, на одяг і взуття — зросли на 8,7%. Житло, вода, електроенергія, газ та інші види палива подешевшали на 0,2%. Предмети домашнього вжитку і побутова техніка подорожчали на 0,1%, охорону здоров’я на 0,1%, транспорт подешевшав на 0,4% (в т.ч. ціни на паливо знизилися на 0,1%), ціни на зв’язок знизилися на 0 , 1%, відпочинок і культура подешевшали на 0,5%, освіта подорожчала на 9,9%, ресторани і готелі подорожчали на 0,2%. Читатйте також:  Чому ціни б’ють всі рекорди. Детально про важливе

 

Агрокомплекс

Експортні поставки цукру з України можуть скласти 300 тисяч тонн . Експортні поставки цукру з України в 2019/2020 маркетинговому році очікуються на рівні 300 тис. тонн цукру. Асоціація «Укрцукор» повідомляє, що за ринки Середньої Азії українським виробникам доведеться істотно поборотися з Росією, яка очікує перевиробництво цукру в поточному сезоні. За результатами 2018/2019 МР лідером з експорту цукру став ТОВ «Радехівський цукор» відвантаживши 138,5 тис. т цукру на суму $ 46,3 млн. Друге місце в рейтингу зайняла ПрАТ «Продовольча компанія» Поділля «- 74,5 тис. т ($ 26,6 млн). Третій ступінь закріпилося за ВАТ «Теофіпольський цукровий завод» — 35,7 тис. т цукру ($ 14,0 млн).

Аграрний реєстр в пілотному режимі може запрацювати до кінця року . Уряд планує запустити аграрний реєстр виробників сільськогосподарської продукції в пілотному режимі до початку 2020 року. В даний час не існує жодного реєстру, де були б зібрані всі учасники аграрного ринку і інформація про ресурсах, які є в їх розпорядженні. Зараз ведуться переговори зі Світовим банком про фінансування створення даного аграрного реєстру за рахунок кредитних коштів. Читайте також:  У «Слузі народу» хочуть розпродати українську землю: чому це погано?

 

Металургія

В Україні через несприятливу екологічну ситуацію на ринках зупинився метзавод . У вересні сталеплавильне підприємство «Електросталь» виплавило 1 тис. Тонн заготовки і знову зупинилося через несприятливу екологічну ситуацію на ринках металопродукції. У січні-вересні 2019 року підприємство скоротило випуск безперервнолитої заготовки в 3,3 рази в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року — до 73 тис. Тонн. З січня по середину березня підприємство повністю простоювало і частково відновило роботу з середини березня, після чого працювало на третину потужності або менше. Раніше причиною ситуації, що склалася називали зростання цін на брухт чорних металів, що робило невигідним виробництво продукції. Читайте також:  Екологи назвали міста, в яких небезпечно дихати

 

Енергетика

У «Нафтогазі» назвали найскладніший період опалювального сезону . Основна небезпека під час опалювального сезону припадає на кінець лютого — початок березня, так як невідомо скільки газу залишиться в підземних сховищах, заявили в «газопостачальних компаній« Нафтогаз Трейдинг ». Якщо будуть маленькі обсяги, то неможливо буде підняти з газосховища обсяги для пікового періоду. Однак, такі ризики враховувалися при визначенні обсягу імпорту газу на час опалювального сезону. Обсяг газу в підземних сховищах України станом на 8 жовтня збільшився до 20,810 млрд куб. м.

Україна імпортувала з РФ вугілля на $ 1,2 млрд . Україна в січні-вересні 2019 року скоротила імпорт вугілля кам’яного та антрациту на 4,4% в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року — до 14 млн 951,043 тис. Тонн. За даними УКРІНФОРМ, вугілля імпортовано на $ 2 млрд 89,492 млн, що на 4,7% менше, ніж в січні-вересні-2018 ($ 2 млрд 191,755 млн). При цьому з РФ надійшов вугілля на $ 1 млрд 217,58 млн (частка в імпорті 58,27%), США — на $ 667,294 млн (31,94%), Казахстану — на $ 94,992 млн (4,55%), інших країн — на $ 109,626 млн (5,25%). Крім того, Україна за дев’ять місяців 2019 го експортувала 13,157 тис. Тонн вугілля кам’яного та антрациту на $ 0,508 млн, т.ч. в Молдову — на $ 0,38 млн, Угорщину — на $ 0,096 млн, Польщу — на $ 0,032 млн. Читайте також:  Хто може залишитися без опалення взимку?

 

Корпорації

Vodafone Україна можуть продати азербайджанському оператору . Азербайджанський телеком-оператор Bakcell подав до Антимонопольного комітету України заявку на концентрацію ПрАТ «ВФ Україна» ( «Vodafone Україна»). Дата розгляду заяви Bakcell буде відома після того, як глава АМКУ визначить уповноваженого з даною заявою. Bakcell — заснований в 1994 році азербайджанський оператор мобільного зв’язку та провідний провайдер мобільного інтернету в Азербайджані, працює в стандартах GSM, UMTS і LTE. «Vodafone Україна» — другий за величиною оператор мобільного зв’язку в Україні — за підсумками 2018 року скоротив чистий прибуток на 18,1% в порівнянні з 2017 роком — до 1,8 млрд грн. У компанії пояснюють це збільшенням витрат внаслідок активного розгортання мереж 4G і 3G.

США можуть дозволити співпрацювати з Huawei декільком компаніям . Адміністрація президента США Дональда Трампа планує найближчим часом видати ліцензії, що дозволяють деяким американським компаніям поставляти «нечутливі товари» китайської компанії Huawei, повідомили обізнані джерела. Даний крок покликаний згладити напруженість між США і Китаєм напередодні торгових переговорів між двома країнами, які відновляться на цьому тижні. Мінторг США в травні включив Huawei в «чорний список» компаній, які загрожують нацбезпеці. Американським фірмам заборонено вести справи з компаніями зі списку без спеціальних дозволів. Багато аналітиків вважають, що Вашингтон використовує таку міру як інструмент в торговельній війні з Китаєм. Читайте також:  США проти Huawei: американці допомагатимуть європейським конкурентам

 

Регулятори

Нацбанк закликав нового генпрокурора розслідувати виведення грошей з «Приватбанку». Національний банк України направив новому генеральному прокурору Руслану Рябошаке лист, в якому поінформував його про справу по виведенню грошей з «Приватбанку» колишніми власниками напередодні націоналізації. Заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова повідомила, що «в листі новому генпрокурору ми проінформували про матеріали справи, які були передані в Генпрокуратуру. Але для початку потрібно буде визначити, кому підслідно цю справу, не впевнена, що Генпрокуратурі. Можливо ГБР». Зараз руху у справі «Приватбанку» немає. Раніше, в листопаді 2018 року генпрокурор Юрій Луценко заявляв, що ГПУ встановила перелік активів на $ 5,5 млрд, які були придбані за виведені з «Приватбанку» перед націоналізацією кошти. Читайте також:  ПриватБанк перерахує до бюджету 11, 5 млрд гривень

 

Читайте нас в Facebook  і Тwitter , також підписуйтесь на канал в Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.      

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий