Economy 2.0 11 листопада: у Україні продовжують зростати ціни

Відбірка важливих новин світу економіки і фінансів 11 листопада 2019

Фінанси

Зеленський підписав указ щодо невідкладних заходів в економіці . Президент України Володимир Зеленський підписав указ про невідкладні заходи щодо проведення реформ, спрямованих на стимулювання економічного зростання і зміцнення держави. Мова про заходи, спрямовані на продовження структурних економічних реформ, введення додаткових механізмів для прискорення соціально-економічного розвитку країни, підвищення рівня добробуту населення, розвиток регіонів, впровадження європейських стандартів життя, зміцнення держави.

У жовтні ціни в Україні зросли ще на 0,7%. Споживчі ціни в жовтні 2019 року зросли на 0,7% після такого ж зростання у вересні та зниження в попередні три місяці. , Повідомляє Державна служба статистики. З початку року зростання цін прискорилося до 4,2% в порівнянні з 3,4% місяцем раніше. У річному вимірі зростання цін сповільнилося до 6,5% з 7,5% за підсумками вересня. За перші 10 місяців 2019 року зростання цін склало 8,6%, в порівнянні аналогічним періодом минулого року. При цьому базова інфляція в жовтні 2019 року, в порівнянні з вереснем, сповільнилася до 0,7% з 1,2% місяцем раніше, склавши з початку року 4,1%.

Агрокомплекс

Всесвітній банк заявив про підтримку земельної реформи в Україні. Всесвітній банк заявляє про підтримку запланованої земельної реформи в Україні. Всесвітній банк заявляє, що земельна реформа потрібна для того, щоб українські фермери могли купувати і продавати землю сільськогосподарського призначення, мали доступ до кредитів, мали можливість інвестувати і диверсифікувати джерела доходів, а власники землі могли отримати прибуток. Це піде на користь всім фермерам — як малим, середнім і великим, так і землевласникам. Реформа підвищує рівень життя українського народу шляхом розкриття сільськогосподарського потенціалу країни. За даними Світового банку, запланована реформа також включає заходи з обмеження концентрації землі в одних руках, запобігання рейдерських атак і фінансову допомогу фермерам.

Посіви гречки в Україні за двадцять років скоротилися в 20 разів . Площа гречки в Україні за останні двадцять років зменшилася в 20 разів — з 570 тис. Га у 2000 році до 60 тис. Га в цьому році. Тенденція до скорочення посівів тільки посилюється: тільки за останні роки гречки почали сіяти в три рази менше. Так, ще в 2017 році вітчизняні аграрії відвели під культуру 180 тис. Га, а вже в наступному році — 100 тис. Га. На це впливає цілий комплекс причин. Найголовніша — відсутність державної політики щодо підтримки виробництва нішевих культур. Не тільки такий традиційної культури як гречка, а й інших — проса, гарбуза, льону, конопель, жита. Мінімальна собівартість вирощування гречки в Україні становить близько 6000 грн за тонну, тому зараз 60% гречки на українських прилавках — російського виробництва. Вона потрапляє в Україну через Казахстан і маркується як казахська.

Металургія

«Океан» купить у «Метінвеста» сталь для будівництва двох барж. ПАТ «Миколаївський суднобудівний завод« Океан »замовив у групи« Метінвест »1,2 тис. Тонн суднобудівної сталі, 900 тонн з яких буде направлено на будівництво двох барж для нідерландської компанії Eurubulk. Довжина кожного судна — 79 м, ширина — 9,6 м, висота борту — 3,5 м. Закладка барж запланована на листопад поточного року, завершення будівництва — до березня 2020 року. В Нідерланди суду доставлять через канал Рейн-Майн-Дунай.

Енергетика

Україна збільшила виручку від експорту е/енергії. Україна в січні-жовтні 2019 року збільшила виручку від експорту електроенергії, в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року, на 30% — до $ 301,21 мільйона. За даними УКРІНФОРМ, 61,8% ($ 186 мільйонів) виручки від експорту припало на постачання електроенергії в Угорщину. Близько 22,9% ($ 68,9 мільйона) від загального обсягу експорту електроенергії припало на Польщу і 11,9% ($ 35,8 мільйона) — на Молдову. При цьому, загальні витрати на імпорт електроенергії склали $ 50,6 мільйона. На поставки з Білорусі довелося $ 22,3 мільйона, зі Словаччини — $ 21,4 мільйона та Угорщини — $ 5,6 мільйона.

Корпорації

Українці стали другими в світі за зростанням кількості замовлень на AliExpress . Кількість замовлень українців з китайською майданчики AliExpress за 10 місяців цього року зросла на 70%, що вивело Україну на друге місце за темпами зростання на маркетплейсі. «Укрпошта» за 3 квартали 2019 року доставила з Китаю понад 20 млн відправлень, і більшість з них — це товари з інтернет-магазинів. Їх замовляють українці у віці 24-35 років, більше половини з яких здійснюють покупки товарів на AliExpress через смартфон. За даними платформи, найпопулярніші товарні категорії: «телефони і аксесуари», «електроніка», «автотовари».

Регулятори

Інвестори вклали в українські облігації 100 млрд грн . Портфель облігацій внутрішньої держпозики у власності іноземних інвесторів на 7 листопада вперше перевищив позначку в 100 мільярдів гривень, свідчать дані Нацбанку. У порівнянні з 6 листопада він збільшився на 1,1 млрд грн. З початку року він виріс в 15,9 рази. Нерезидентам належить 12,5% всіх ОВДП в обігу. Гривневих облігацій вони купили на 98,2 млрд грн. 5 листопада на аукціонах з продажу облігацій внутрішньої державної позики Міністерство фінансів привернуло до бюджету 3,14 млрд грн. У Нацбанку пояснюють значне зміцнення гривні в останні місяці посиленням попиту на ОВДП, в тому числі з боку нерезидентів.

В НБУ озвучили, скільки заробили українські банки . В Україні 66 з 76 діючих банків за підсумками січня-вересня 2019 року одержали прибуток, в той час як 10 фінансових установ отримали збитки. Згідно з даними Національного банку, найбільший прибуток отримали «ПриватБанк» (27,4 млрд грн), «Райффайзен Банк Аваль» (3,5 млрд грн), «Укрексімбанк» (2,3 млрд грн), «Укрсиббанк» (2,1 млрд грн) і ПУМБ (2 млрд грн). Найбільший збиток отримали «Укрсоцбанк» (1,1 млрд грн), «Правекс Банк» (50 млн грн), «Банк Кредит Дніпро» (45 млн грн), «Місто Банк» (24 млн грн) і «КомІнвестБанк» (22 млн грн). Платоспроможні банки України в січні-вересні 2019 року отримали 48,35 млрд грн прибутку, що в 4,4 рази більше показника за аналогічний період минулого року в розмірі 10,9 млрд грн.

Всесвітній банк придбає частину державного «Укргазбанку». Міжнародна фінансова корпорація, яка входить в структуру Світового банку, планує найближчим часом увійти в капітал державного «Укргазбанку». Це буде перша угода і перший реалізований крок щодо того, як держава скорочує свою частку в банківському секторі. Держава також працює над тим, щоб залучити приватних інвесторів до решти трьом державним банкам. Зокрема, для того, щоб залучити інвесторів в «Ощадбанк» потрібно, щоб цей банк увійшов в систему гарантування вкладів фізичних осіб. 

Читайте нас в Facebook  і Тwitter , також підписуйтесь на канал в Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.  

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий