Зеленський хоче позбутися Авакова. Це можливо?

Арсен Аваков залишився на своїй посаді після зміни влади, попри те, що більшість українців вимагали його відставки. Чи вийде у нього зберегти місце після Нового року?

Останній місяць телеканал «1+1» починає щоденний випуск новин з сюжетів про погану роботу правоохоронної системи. Продажні копи, затягування справ, приховування доказів — погані новини зібрані з усіх регіонів України. Безумовно, всі вони правдиві, але таке скупчення негативу проти МВС викликає підозру. І як виявилося не просто так.

Незручний міністр

Арсен Аваков став єдиним міністром (крім Оксани Маркарової, до роботи якої не було претензій), який залишився в своєму кріслі після приходу до влади «Слуги народу». Українці чекали від Зеленського, що він звільнить скандального чиновника, якого звинувачували в провалі правоохоронної реформи. Але Зеленський не зміг усунути Авакова. Після виборів новообраний президент подякував міністру за захист результатів виборів, публічно визнавши, що Арсен Аваков виконав свою частину домовленостей, які дозволили йому залишитися в кріслі глави МВС. Сьогодні команда «Слуги народу» намагається послабити Авакова, який за останні кілька років став занадто сильним. Вони хочуть відібрати у нього Нацгвардію, заслати в його оточення своїх людей, знизити його рейтинг. Та й президент в останніх своїх виступах не виключав, що зовсім скоро Арсен Борисович може покинути Кабмін. На початку жовтня він заявив, що міністра внутрішніх справ можуть поміняти після Нового року, якщо не буде реальних справ і ефективної роботи.

Ще один удар

Минулого тижня Володимир Зеленський доручив Міноборони створити військову поліцію, яка буде знаходитися в структурі оборонного відомства. Політичний експерт Дмитро Воронков назвав цю ініціативу відмінною, оскільки в багатьох країнах є такий орган. За словами експерта, створення військової поліції може бути пов’язано з недавнім скандалом, що стався між президентом і представниками «Азова». Воронков пояснює, що військова поліція має достатньо повноважень, щоб стримувати ветеранів та окремих представників ООС.

Політолог Валентин Гайдай вважає, що ініціатива Зеленського швидше за все пов’язана з конфліктом між ним і Арсеном Аваковим. За словами експерта, сьогодні Авакову підпорядковується не тільки поліція, але і Нацгвардія, прикордонна служба, добровольчі батальйони. Крім цього, у Авакова є група депутатів у фракції «Слуга народу». Гайдай наголошує, що немає нічого дивного в тому, що Зеленський намагається послабити міністра внутрішніх справ. Експерт нагадав, що крім створення військової поліції президент також пропонував перепідпорядкувати собі Національну гвардію. Оскільки зробити це виявилося складно, в Офісі президента вирішили піти обхідними шляхами і створити військову поліцію, яка буде дублювати функції Нацгвардії. Гайдай не виключає, що військова поліція і Нацгвардія стануть приватними арміями в руках президента і глави МВС.

Військовий експерт Олег Жданов вважає, що ініціатива президента дуже правильна і своєчасна. За словами Жданова, критично важливо, щоб військова поліція підпорядковувалася Міноборони і була під командуванням міністра оборони, який тепер цивільний. В такому випадку поліція зможе підтримувати порядок в ЗСУ.

Відставка близько?

Попри спроби послабити Авакова і забрати у нього частину влади, експерти відзначають, що поки замінити міністра не на кого. Сьогодні Арсен Борисович забезпечує Зеленському спокій, гасить пожежі, що розпалюються то тут, то там. Йдеться про численні протести, які завдяки роботі МВС залишаються непоміченими. Президент розуміє, що Аваков контролює ситуацію і поки не готовий йти ва-банк, ризикуючи втратити контроль над МВС.

Раніше RabinovichTV писав, що в «Слузі народу» змінили керівника.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий