Economy 2.0 20 лютого: експерти МВФ почали роботу в Києві

Відбірка важливих новин світу економіки і фінансів 20 лютого 2020

Фінанси

МВФ прогнозує скорочення працездатного населення в Україні . За розрахунками Міжнародної організації праці, чисельність населення працездатного віку в Україні буде скорочуватися на 1,2% щорічно протягом 2018-2030 років. З огляду на скорочення населення в Україні, складно буде забезпечити економічне зростання на високому рівні і наздогнати за рівнем життя країни-сусіди. У МВФ вважають, що в разі, якщо Україна не буде проводити реформи і не змінить макроекономічних показників, то в кращому випадку ВВП України зможе рости на 2,5% на рік.

Українці за місяць подали декларації про доходи на 3,9 мільярда. Державна податкова служба в січні отримала 20 тис. Декларацій про доходи за 2019 рік на загальну суму понад 3,9 млрд грн, що на 0,3 млрд грн, або на 9%, більше за відповідний минулорічний показник. Зокрема, 384 українця задекларували дохід понад 1 млн грн, який в переважній більшості вони отримали шляхом продажу і здачі майна в оренду, а також від успадкованого чи отриманого у дарунок майна. У відомстві уточнили, що найбільшу суму задекларував киянин — майже 500 млн грн, в тому числі 200 млн грн — від успадкування майна.

Експерти МВФ почали роботу в Києві . Експерти ключового кредитора України Міжнародного валютного фонду приступили до роботи в Києві, повідомили в українському представництві МВФ. Раніше в представництві анонсували прибуття команди експертів Фонду для обговорення з українською владою політики прискорення зростання економіки і забезпечення стабільності. Україна і МВФ в грудні 2019 року досягли домовленості про нову трирічну програму розширеного фінансування в обсязі $ 5,5 млрд. Рішення про нову програму має затвердити Рада директорів фонду, але точна дата затвердження поки не визначена.

Агрокомплекс

Україна експортувала майже 39 мільйонів тонн зернових . Україна з початку 2019/2020 маркетингового року (МГ, липень-червень) і станом на 20 лютого 2020 року експортувала 38,99 млн тонн зернових і зернобобових, що на 7,9 млн тонн більше, ніж на ту ж дату минулого МР. До теперішнього часу країна експортувала 16,26 млн тонн пшениці, 18,26 млн тонн кукурудзи, 3,98 млн т ячменю. Станом на 20 лютого поточного року також експортовано 246 тис. тонн борошна.

Українські фермери почнуть в квітні збір врожаю ранньої картоплі . Перший рання картопля від українських фермерів на ринку з’явиться вже в першій половині квітня, якщо весна не буде екстремально холодної. Особливістю цього сезону буде не тільки ранній старт — пропозиція першої картоплі значно збільшиться в порівнянні з останніми роками. Цього року виробники Закарпаття та Півдня збільшили площі під ранньою картоплею. Фермери розраховували продавати врожай за рекордно високою ціною, враховуючи прогноз дефіциту пропозиції «старого» картоплі в кінці сезону. Перший картопля Українські фермери почали садити в теплиці ще в січні.

Металургія

Імпорт сталі в країни ЄС скоротився до мінімуму з 2015 року . У 2019 імпорт сталевої продукції в країни ЄС скоротився майже на 15% в порівнянні з попереднім роком до 25,3 млн. Т, що є найнижчим показником з 2015 року. Імпорт скоротився за всіма основними категоріями сталевої продукції, включаючи як листової, так і сортовий прокат. Найбільшим постачальником виступила Туреччина, але і вона знизила середньомісячний обсяг продажів у порівнянні з 2018 роком. Зменшенню імпорту стали, безумовно, допомогли квоти. Крім того, європейські компанії скоротили закордонні закупівлі сталевої продукції внаслідок негативної економічної обстановки в регіоні. За оцінками асоціації, в 2019 році видиме споживання прокату в ЄС знизилося на 3,3% в порівнянні з попереднім роком.

Енергетика

Україна готова до транзиту нафти до Білорусі . Україна готова почати транзит нафти для білоруських НПЗ по магістральному нафтопроводу Одеса-Броди, також можливі поставки залізничним транспортом, заявив український посол в Білорусі Ігор Кизим. На початку 2020 року російські компанії припинили постачання нафти до Білорусі через відсутність підписаних контрактів. Нафта не поставляють без премії до ціни, яка становить близько 10 доларів за тонну. У Білорусі відмовилися її платити, посилаючись на те, що через податковий маневру ціна російської нафти і так збільшилася. Зараз вона становить 83% світової.

Корпорації

МАУ планує завершити 2020 рік з прибутком . Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» планує завершити 2020 рік з прибутком. Керівництво МАУ планує зробити авіакомпанію максимально ефективною. Зокрема, компанія розглядає можливість запуску моделі плаваючою вартості багажу, що може зайняти у компанії близько року. Авіакомпанія «МАУ» планує загальне скорочення флоту в 2020 році до 34 літаків. За інформацією перевізника, максимальна кількість літаків в 2019 році становило 42 од. Раніше у зв’язку з необхідністю оптимізації витрат авіакомпанія припинила ряд рейсів.

Boeing перевіряє понад 400 нових літаків через сміття в паливних баках . Корпорація Boeing проводить перевірку понад 400 нових літаків через виявлення в паливних баках сміття — дрантя і частин інструментів. Йдеться про літаки, які ще не поставили замовникам. Перевірка потрібна для виключення потенційної небезпеки, однак це не призведе до відстрочення введення в експлуатацію літаків. Експлуатацію літаків 737 MAX призупинили після авіакатастроф в Ефіопії і Індонезії. У них загинули 157 і 189 осіб відповідно. Компанія визнала, що у літаків відбулися збої в системі поліпшення маневреності. Boeing сподівається, що літаки введуть в експлуатацію в середині 2020 року.

Регулятори

Нацбанк почав підготовку до подачі звітності небанківськими установами . Національний банк України в рамках проекту «спліт» почав підготовку до тестування надання йому звітності небанківськими фінансовими установами в уніфікованому форматі відповідно до практики збору звітності. Тестове надання звітності має допомогти компаніям швидше адаптуватися до змін у форматі представлення даних. При цьому обсяг звітності, періодичність її надання та кількість звітних показників буде відповідати законодавству і чинним нормативно-правовим актам регуляторів фінансового ринку і не буде змінюватися до кінця 2020 року.