Economy 2.0 22 листопада: в Україні введуть страхову ціну на газ

Відбірка важливих новин світу економіки і фінансів 22 листопада 2019

Фінанси

Рахункова палата звинуватила НБУ в марнотратстві . Незаконні і неефективні управлінські рішення посадових осіб Національного банку України привели до марнотратне використання 16,5 млн грн адміністративних витрат в 2018 році, вважають у Рахунковій палаті України. Регулятор не згоден з висновками Рахункової палати. На думку Національного банку, за результатами проведеної перевірки Рахункова палата не виявила суттєвих недоліків, а окремі зауваження стосувалися тільки внутрішніх процесів, заявили в НБУ.

У НБУ не втрачають надію домовитися з МВФ до кінця року . Згода Міжнародного валютного фонду прокредитувати країну Україна отримає до кінця 2019 року, вважає заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова. Місія бачить прогрес, який відбувається завдяки спільній роботі державних інститутів. 14 листопада місія Міжнародного валютного фонду на чолі з Роном ван Роденом прибула до Києва для продовження дискусії про можливість відкриття для України нової програми розширеного фінансування EFF.

Агрокомплекс

Україна збільшила експорт зерна . Українські аграрії з початку 2019-2020 маркетингового року (МР, липень 2019 — червень 2020) за станом на 20 листопада експортували 22,68 мільйона тонн зерна, що на 6,2 мільйона тонн більше, ніж за аналогічний період минулого МР. Зокрема, пшениці відправлено на експорт 12,8 мільйона тонн, ячменю — 3,4 мільйона тонн, кукурудзи — 6,2 мільйона тонн, жита — 5 тисяч тонн. Крім того, експортовано борошна пшеничного та інших культур — 141,1 тисячі тонн, що майже на 60 тисяч тонн більше, ніж за відповідний період минулого МР. Аграрії в 2018-2019 маркетинговому році експортували 49,7 мільйона тонн зернових, що є рекордом за всю історію незалежності держави.

Металургія

Бразилія продовжила антидемпінгове мито на імпорт листового прокату з України . Зовнішньоторговельна палата Бразилії продовжила дію антидемпінгових мит терміном ще на п’ять років щодо імпорту плоского прокату з низьковуглецевих і низьколегованих сталей походженням з Південно-Африканської Республіки (ПАР), Південної Кореї, Китаю і України. Мита на даний вид товару продовжені для всіх виробників: для ПАР в розмірі $ 166,63 / тонна, Китаю — $ 211,56 / тонна, Південної Кореї — $ 135,84 / тонна. Для України мито знижена до $ 52,02 тонна з $ 261,79 / тонна.

Метпідприємства України працюють у збиток . Металургійні підприємства України з початку року працюють собі в збиток через падіння попиту на сталь на світових ринках, заявив голова Федерації металургів Сергій Біленький. Така тенденція зберігається не тільки в Україні — більшість металургійних гігантів світу змушені або скорочувати обсяги виробництва, або взагалі припиняти роботу. Так, за його словами, виробничу діяльність на підприємствах в Дніпрі взагалі довелося зупинити. «Чи буде ситуація погіршуватиметься, ми побачимо в перші місяці наступного року. У кращому випадку, за нашими оцінками і, за світовими прогнозами, попит на сталь може відновитися після в другій половині 2020 року. Але це знову ж таки досить оптимістичний прогноз », — зазначив він.

Енергетика

Україна хоче оскаржити рішення Данії по «Північному потоку-2». Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища України розглядає можливість подати апеляцію на рішення Данії щодо дозволу прокладати «Північний потік-2», повідомив міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель. «Дійсно Nord Stream 2 все одно якось буде реалізовуватися. На той дозвіл, який вони отримали нещодавно від Данії, ми зараз розглядаємо можливості якось, з точки зору екології, подавати апеляцію », — сказав чиновник.

В Україні хочуть ввести страхову ціну на газ . Кабінет міністрів має намір затвердити страхову ціну на природний газ для населення в розмірі близько 7 тис. Грн / тис. куб. м (з ПДВ та без урахування транспортування) з 1 січня 2020 року. Людям буде запропонована страхова ціна на газ, вони зможуть вибрати її до кінця опалювального сезону. Вона буде менше ціни на газ 1 кварталу 2019 року, більш того, вона буде зафіксована до кінця опалювального сезону. При пропонуванні страхової ціни у будь-якого споживача буде можливість відмовитися від неї, і відмова від цієї ціни може зіграти як в плюс, так і в мінус для споживача.

Нацкомісія хоче підвищити тариф на розподіл е/енергії з 1 січня . Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, планує з 1 січня 2020 року збільшити тарифи операторів системи розподілу електричної енергії. Згідно з оприлюдненим 19 листопада до громадського обговорення проекту постанови, максимальне зростання вартості послуг запланований для АТ «Укрзалізниця» — в 2,2 рази, до 144,27 грн / МВт-год для непобутових споживачів першого класу напруги та 610,12 грн / МВт- г для споживачів другого класу напруги.

Корпорації

В УЗ заявили, що впоралися з імпортозаміщенням на 60%. АТ «Укрзалізниця» налагодила імпортозаміщення по 600 необхідних позиціях з 1 000. Решта 400 будуть закуповуватися у вітчизняних підприємств найближчим часом, повідомив директор з розвитку бізнесу компанії Андрій Рязанцев. Програма «Укрзалізниці» з імпортозаміщення дозволила суміжним галузям створити сотні нових робочих місць з високим рівнем доданої вартості в складі продукції, а для «Укрзалізниці», крім усього іншого, це ще і здешевлення закупівель.

Регулятори

Українські банки отримали рекордний прибуток . За 10 місяців 2019 платоспроможні банки України отримали 52 млрд грн чистого прибутку, що в 3,5 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (14,8 млрд грн). За даними НБУ, доходи банків у поточному році зросли на 23% до 201 млрд грн, тоді як витрати — на 0,4% до 149 млрд грн. В НБУ назвали чинники зростання банківського прибутку: зростання чистих процентних доходів банків на 17% до 66,1 млрд грн; зростання чистих комісійних доходів банків на 12% до 36 млрд грн; позитивний результат від переоцінки і від операцій купівлі-продажу — 13,9 млрд грн; низький обсяг відрахувань банками в резерви — 9,3 млрд грн проти 21,4 млрд грн в минулому році. В НБУ також уточнили, що вказаний обсяг прибутку є рекордним.

Іноземці збільшили вкладення в українські облігації в 17 разів . Обсяг вкладень нерезидентів в облігації внутрішньої державної позики України за тиждень виріс на 1,7 млрд грн, або на 1,6%, — до 105,2 млрд грн. Обсяг вкладень нерезидентів в державні папери в порівнянні з початком року зріс 98,8 млрд грн, або майже в 17 разів. Відзначається, що частка нерезидентів на ринку ОВДП України зросла до 12,9%, в той час як на початок року цей показник був менше 1%. 

Читайте нас в Facebook  і Тwitter , також підписуйтесь на канал в Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.       

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий