Росія вийшла з Женевської конвенції щодо захисту мирного населення

РФ вийшла з Женевської конвенції щодо захисту цивільного населення під час міжнародних збройних конфліктів.

Відповідний документ підписав президент РФ Володимир Путін.

«Відкликати заяву, яка була зроблена СРСР при ратифікації Додаткового протоколу до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів (Протокол 1), прийнятого в Женеві 8 червня 1977 року, відповідно до пункту 2 статті 90 названого Протоколу 1», — йдеться в 1 статті документа, який затвердила Держдума РФ 24 жовтня 2019 року і схвалила Рада Федерацій РФ 6 листопада 2019 року, передає ZN.ua.

«Визнати нечинним на території РФ пункт 1 постанови Верховної Ради СРСР від 4 серпня 1989 року» Про ратифікацію Додаткового протоколу до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів (Протокол 1) та Додаткового протоколу до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів (Протокол 2) (Відомості З’їзду народних депутатів ВР СРСР, 1989 року) в частині, що стосується заяви, яка була зроблена СРСР при ратифікації протокола 1 «, — йдеться в статті 2 документа.

Нагадаємо, в жовтні Генсек ООН Антоніу Гутерріш представив доповідь, яким ООН визнає порушення Росією Женевських конвенцій, яка свідомо переселяє людей з материкової частини до українського Криму в спробах змінити демографію окупованого півострова.

Що вимагають Женевські конвенції від держав-учасників ООН?

  •  Женевські конвенції вимагають від сторін, що беруть участь в конфлікті, усвідомлювати різницю між цивільним населенням і безпосередніми учасниками воєнних дій (комбатантами) з метою забезпечення захисту цивільного населення і цивільних об’єктів. Заборонені нападу як на цивільне населення в цілому, так і на окремих мирних громадян.
  • Напади повинні бути спрямовані тільки проти військових об’єктів. Особи, які не приймають або припинили брати участь у бойових діях (включаючи військовополонених), мають право на повагу їх життя, а також фізичної та психічної недоторканності. Таким людям має бути забезпечений захист і гуманне поводження при всіх обставинах без якої б то не було дискримінації.
  • Заборонено вбивати або наносити поранення противнику, який здався в полон або не може більше брати участі в бойових діях.
  • Заборонено також застосовувати зброю або методи ведення бойових дій, які викликають непотрібні втрати або зайві страждання.
  • Пораненим і хворим необхідно надати медичну допомогу, незалежно від того, до якої сторони в конфлікті вони належать. Необхідно забезпечити захист медичного персоналу і медичних установ, а також їх транспорту і обладнання.
  • Емблема червоного хреста або червоного півмісяця на білому тлі є знаком цієї захисту. Особи та об’єкти, що використовують емблеми Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, не можуть піддаватися нападу. Водночас, не можна використовувати емблему неправомірно. (Ст. 19 Конвенції I)
  • Взяті в полон учасники військових дій і цивільні особи, які перебувають у владі супротивника, мають право на збереження життя, повагу їх гідності, особистих прав і переконань (політичних, релігійних та інших). Вони повинні бути захищені від будь-яких насильницьких дій і репресалій. Вони мають право на листування зі своїми сім’ями та на отримання допомоги. Кожній людині повинні бути надані основні судові гарантії.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий