Economy 2.0 24 вересня: світовий ринок залишиться без бананів

Відбірка важливих новин світу економіки і фінансів 24 вересня 2019

Фінанси

Кабмін перегляне макропрогнози на 2020 рік . Кабінет Міністрів має намір переглянути макроекономічні прогнози на 2020 рік в жовтні. За словами прем’єр-міністра Гончарука, «уряд не може просто на наступний день прийти і почати ігнорувати ті цифри, які об’єктивно існують. Зараз кожен фінансовий документ, офіційний документ ми базуємо на тих прогнозах, які були офіційно зроблені навесні. Але в жовтні ми плануємо ці прогнози переглянути ». При цьому, за словами Гончарука, зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) на 5% за 2020 рік цілком реальний.

В Україні стало менше безробітних . У другому кварталі 2019 роки кількість зайнятого населення у віці 15-70 років склало 16,7 млн ​​осіб, а кількість безробітних відповідного віку — 1,4 млн осіб. За даними Держстату, рівень зайнятості населення у віці 15-70 років у порівнянні з відповідними даними попереднього року склав 58,6%, а серед населення працездатного віку — 68,1%. Рівень безробіття серед економічно активного населення у віці 15-70 років у другому кварталі 2019 року порівняно з другим кварталом 2018 року скоротився на 0,5 п.п. і склав 7,8%, серед населення працездатного віку — 8,1%.

Європейські банки дадуть «Укравтодору» кредит на 900 млн євро . Установка комплексів автоматичного вагового контролю на дорогах (WIM) буде здійснюватися за кредитні кошти, надані європейськими банками. Після переговорів з європейськими банками буде відкрита нова кредитна лінія для України в розмірі 900 млн євро. За рахунок цих грошей буде пропонуватися фінансування наступних точок комплексів. Друге джерело фінансування — гроші з Дорожнього фонду, які повинні йти на безпеку (5%). 20 вересня «Укравтодор» запустив перші два майданчики зважування транспорту в русі. Читайте також:  Найдорожчі дороги: хто і за скільки ремонтує дороги  

Агрокомплекс

Україна лідирує за темпами зростання с/г імпорту в ЄС . Україна за підсумками липня 2019 очолила список країн за темпами зростання імпорту сільськогосподарської продукції в Європейський Союз. Українські аграрії наростили імпорт в ЄС у порівнянні з липнем-2018 на 61,6% — з 317 млн ​​євро до 512 млн євро. Україна також стала першою за темпами зростання імпорту сільгосппродукції в ЄС з серпня 2018 року по липень 2019 року порівняно з аналогічним періодом 2017-2018 років — виробники поставили продукції на 6,76 млрд євро. При цьому Україна за підсумками 12 місяців розташувалася на третьому місці за обсягом імпорту, поступившись США і Бразилії.

Світовий ринок може залишитися без бананів через грибок . Світовий ринок може незабаром залишитися без бананів через грибок Fusarium штаму TR4 (Tropical Race 4), який є смертельним для самого комерційно поширеного і невибагливого сорти бананів «Кавендіш». Боротися з поширенням Fusarium TR4 (як і іншими його «родичами») неймовірно складно, і поширюється він швидко. Нещодавно штам цього грибка вперше в історії вразив сотні гектарів бананових плантацій в країнах Латинської Америки, в першу чергу в Колумбії — звідки на світовий ринок і надходить переважна більшість цих плодів. Читайте також:  В Україні скасовують гости. Як це відобразиться на якості продуктів?  

Металургія

В Україні прискорився спад промислового виробництва . Промислове виробництво в Україні в серпні 2019 року скоротилося на 1,7% в порівнянні з серпнем 2018 року, і на 1,4% — в порівнянні з попереднім місяцем. У переробній промисловості в серпні 2019 року до серпня 2018 року спад виробництва склав 4,1%, тоді як в постачанні електроенергії, газу, пари та кондиціонованого повітря виробництво зросло на 2%, а в добувній промисловості і розробці кар’єрів — на 2,7% . В цілому за підсумками восьми місяців 2019 року зростання промвиробництва сповільнилося до 0,1% до аналогічного періоду 2018 року.

АМКР побудував майданчик за технологією «сухого» бетону . «АрселорМіттал Кривий Ріг» побудував бетонну площадку площею 1 375 кв. м. за технологією «сухого» бетону, який укочується катками. Дана технологія по простоті використання є альтернативою більш дорогим асфальтної. Це допоможе здешевити будівництво доріг і задіяти для цього шлаки, які лежать мертвим вантажем на відвалах і обчислюються мільйонами тонн. У компанії також наповнили, що рік тому «АрселорМіттал Кривий Ріг» почав перший експеримент — побудував на своїй території ділянку дороги з використанням трьох видів бетону. Читайте також:  Держстат: промисловість падає, але вже не так стрімко  

Енергетика

Транзит газу через Україну зріс на 6%. Обсяг транзиту газу за результатами 6 місяців збільшився в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 6% і склав 45,1 млрд куб. м. Одним з головних чинників збільшення обсягів транзиту в прес-службі компанії назвали підвищений попит на природний газ в Європі. При цьому результат сегмента «внутрішня транспортування природного газу» за 6 місяців погіршився на 3,1 млрд грн за рахунок зменшення обсягу транспортування газу і нарахування резерву сумнівних боргів, що пов’язано зі значними обсягами неоплачених послуг з балансування.

Україна за 7 місяців купила газу на $ 1,3 млрд . Україна в січні-липні 2019 року імпортувала 6,27 млрд кубометрів природного газу на загальну суму $ 1,31 млрд, у тому числі в липні — 1,41 млрд кубометрів на $ 249,4 млн. Таким чином, середня ціна імпортованого країною газу в липні 2019 року склала $ 176,8 за 1 тис. кубометрів, що на 6,6% менше, ніж в червні 2019 року ($ 189,3). Імпорт газу з контрагентами з РФ за вказаний період не здійснювався. Україна в 2018 році імпортувала 10 млрд 388,205 млн кубометрів природного газу на загальну суму $ 3,12 млрд. Читайте також:  Офіційно: У Нафтогазу забрали газопровід — кому підпорядкували транзит  

Корпорації

Піврічний прибуток «Нафтогазу» зріс майже вдвічі. За 6 місяців 2019 року група «Нафтогаз» отримала чистий прибуток у розмірі 24,7 млрд грн, що майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року. Прибуток до оподаткування за 6 місяців 2019 року склав 31,9 млрд грн, що на 79% перевищує результат 6 місяців 2018 року. Група досягла такого показника в основному за рахунок поліпшення фінансового результату сегментів «Інтегрований газовий бізнес» і «Транзит природного газу». На зменшення прибутку до оподаткування в 2018 році вплинуло визнання 4,8 млрд грн витрат на компенсацію ПДВ за рішенням арбітражу щодо транзиту природного газу. Читайте також:  Історія протистояння «Нафтогаз» vs «Газпром» подробиці переговорів  

Регулятори

Суд назвав дату розгляду справи про націоналізацію «ПриватБанку». Господарський суд Києва 24 вересня почне розглядати справу за позовом колишнього власника «ПриватБанку» Ігоря Коломойського до Міністерства фінансів про визнання недійсною угоди з купівлі-продажу банку. Суди прийняли відразу три рішення на користь колишнього власника «ПриватБанку» Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України про неправомірність націоналізації «ПриватБанку». Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб. Читайте також:  Влада оскаржить рішення про «незаконну» націоналізацію «ПриватБанку»  

Читайте нас в Facebook  і Тwitter , також підписуйтесь на канал в Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.   

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий