PI: Сторінку «I love America», яка пропагує Трампа, ведуть українці

«I love America», заснована в березні 2017 року, фокусується в основному на патріотизмі, проте протягом останніх тижнів вона використовувала свої можливості для просування пропаганди за Трампа.

Сторінка Facebook «I love America» («Я люблю Америку») налічує 1,1 мільйона фанатів. Її вірусний контент охоплює більшу кількість користувачів Facebook, ніж деякі найвпливовіші ЗМІ США. Типовий пост – це возвеличення військових і патріотизму в США.

Видання Popular Information опублікувало своє дослідження, яке довело, що «I love America» — це лише верхівка айсберга. Існує складна мережа сторінок у Facebook, керованих людьми з України, які збирають велику аудиторію, публікуючи меми про патріотизм, Ісуса та милих собак. Ці сторінки на разі використовують для залучення великої аудиторії та пропаганди Трампа.  

На сторінці є багато згадок про «нашу країну» та «наших військових». Однак ніде не вказано, що сторінкою керують десять людей з України. Окрім того, є один менеджер із Казахстану, один із Франції та один зі Сполучених Штатів. Веб-сайт, який раніше був пов’язаний з розділом «Про програму» на сторінці «I love America», зареєстрований на Андрія Зюзікова, онлайн-стратега з Одеси.

На сторінці «I love America» регулярно поширюють меми, що використовує Агентство інтернет-досліджень. Це російська організація, яка створювала фальшиві сторінки у Facebook для Трампа напередодні виборів 2016 року.

 «I love America», заснована в березні 2017 року, фокусується в основному на патріотизмі, проте протягом останніх тижнів вона використовувала свої надзвичайні можливості для просування пропаганди за Трампа.

Ці про-трампівські меми перехресно опубліковано на кількох про-трампівських сторінках з такими назвами, як, наприклад, «Боже, благослови Дональда і Меланію Трамп і, Боже, благослови Америку». Усіма цими сторінками, створеними протягом останніх місяців, управляють виключно люди, що живуть за межами України.

Але сторінка «I love America» — це лише верхівка айсберга. Існує складна мережа сторінок у Facebook, керованих людьми з України, які збирають велику аудиторію, публікуючи меми про патріотизм, Ісуса та милих собак. Ці сторінки на разі використовують для залучення великої аудиторії та пропаганди Трампа. Сторінки також приєдналися до політичних груп у Facebook та активні в Instagram.

Facebook пообіцяв, що таке більше не повториться. «У 2016 році ми не були готові до скоординованих інформаційних операцій, з якими ми зараз регулярно стикаємося. Але відтоді ми багато чому навчилися і розробили складні системи, що поєднують технології і людей для запобігання втручання виборів у наш сервіс», — написав генеральний директор Facebook Марк Цукерберг у 2018 році.

Хоча немає ніяких ознак того, що українську мережу сторінок Facebook підтримує будь-який уряд, вони впливають на американців потоком неперевіреного, маніпулятивного контенту, пов’язаного з виборами 2020 року.

Девід Керролл, професор The New School та експерт із соціальних мереж, назвав існування української мережі «тривожним» і вважає, що Facebook «вирішив не використовувати власну технологію виявлення для запобігання подальшого поширення шляхом» «нехарактерної координації».

Рене ДіРеста, менеджер із технічних досліджень Стенфордської Інтернет-обсерваторії, розповіла виданню Popular Information, що діяльність цих українських сторінок у Facebook посилила її стурбованість тим, що «іноземні агітатори» «приєднуються до політичних груп, створених і населених справжніми американцями».

Представник Facebook повідомив Popular Information, що компанія не вважає, що будь-які сторінки Facebook, про які йдеться у цій статті, порушують її політику, зокрема політику проти «скоординованої неперевіреної поведінки» (тобто, «коли групи сторінок або люди працюють разом, щоби ввести в оману інших про те, хто вони або що вони роблять »).

Українська сторінка «I love America» запозичує меми з російського джерела

У звіті Мюллера докладно розповідається про зусилля Росії, що вживаються через Агентство інтернет-досліджень (IRA), втрутитися в президентські вибори 2016 року. Одна зі сторінок IRA називалася «Being Patriotic» («Бути патріотичним») і зібрала понад 200 000 підписників, перш ніж її видалив Facebook у 2017 році. Однак меми, опубліковані на цій сторінці, були архівовані дослідником Джошем Расселом. На сторінці «I love America» повторно використовуються численні меми, які були розміщені на «Being Patriotic».

Величезна сторінка «I love America» містить пропаганду Трампа

Хоча сторінку «I love America» було створено ще у 2017 році, протягом останніх тижнів на ній було розміщено крос-пости зі сторінок, які явно виступають за Трампа, зокрема «Тисніть «Подобається», якщо ви любите Дональда Трампа так само сильно, як і ми. TRUMP 2020», «Боже, благослови Дональда Трампа і Боже, благослови Америку», а також «Боже, благослови Дональда і Меланію Трамп і, Боже, благослови Америку». Усіма цими сторінками, створеними протягом останніх кількох місяців, керують виключно українці.

Контент, розміщений на цих сторінках, є розважальним і часто містить дезінформацію. Наприклад, мем зліва вказує, що Хілларі Клінтон продала доступ до свого поштового сервера іноземним урядам.

 

Далі буде…

Як повідомляв RabinovichTV,  аналітичний центр Atlantic Council простежив позитивні та негативні тенденції у діяльності нового українського уряду та президента Володимира Зеленського за останні кілька тижнів.

Матеріали Огляд ІноЗМІ містять оцінки виключно зарубіжних ЗМІ і не відображають позицію  RabinovichTV.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий