Economy 2.0 4 липня: Нацбанк почав «м’яку грошову реформу»

Відбірка важливих новин світу економіки і фінансів 4 липня 2019

Фінанси

Великий бізнес удвічі збільшив відрахування до держбюджету . Великі платники податків збільшили відрахування до держбюджету в два рази до рекордних 37,9 млрд гривень в червні, що майже в два рази перевищує збір платежів в червні 2018 року. В розрізі основних податків до державного бюджету надійшло податку на додану вартість 10 млрд гривень, акцизного податку — 6,4 млрд гривень і податку на прибуток — 2,5 млрд гривень. Частка податкових платежів від великого бізнесу, що обслуговується офісом за наслідками червня 2019 склала більше 65% від бюджету податкових платежів по Україні. У тому числі податок на прибуток — 90,4%, податок на додану вартість — 55,2%, акцизний податок — 95,6%.

Надходження від малої приватизації вже склали 265 мільйонів . З осені 2018 року надходження від малої приватизації склали 615 млн грн. З початку року на електронні аукціони виставлено 301 об’єкт, з яких 197 продано. За 104 об’єктів очікується проведення аукціонів, загальна стартова ціна яких — 76 млн грн. Фактичні надходження від малої приватизації з початку 2019 року склали 265 млн грн. Більше 40 електронних майданчиків продають лоти малої приватизації в системі «ProZorro.Продажі».

Агрокомплекс

Мінагрополітики розподілило 600 мільйонів дотацій на утримання корів і телят . Станом на 3 липня за кожну наявну на 1 січня корову сільгоспвиробникам нараховано 275,9 млн грн спеціальної бюджетної дотації за утримання корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності. Такий підтримкою скористаються 885 суб’єктів господарювання за утримання ними 306,6 тис. Корів. За цією програмою 120,1 млн грн вже направлено на рахунки сільгоспвиробникам, решта коштів — 155,8 млн грн — будуть перераховані одержувачам дотації найближчим часом. Крім того, станом на 1 травня нараховано 323,6 млн грн спеціальної бюджетної дотації фізичним особам за вирощування молодняка великої рогатої худоби. Кошти вже направлені на рахунки структурних підрозділів ОДА для виплати населенню.

Україна експортувала рекордний обсяг зерна . Державна зернова корпорація України заявляє, що експортувала рекордні обсяги зернових за останні 3 роки. За 2018/19 маркетинговий рік експортовано 2,44 млн тонн зернових, реалізовано 186 тис тонн готової продукції, а саме борошна і висівок. Це найвищі показники за останні три роки. З початку маркетингового року на адресу головного партнера Китайської національної корпорації ССЕС відвантажено 921 тис. тонн зернових. Основними покупцями зерна ДПЗКУ були Австрія, Франція, Португалія, Нідерланди, Італія, Єгипет, Алжир, Туніс, Бангладеш і Китай.

Металургія

EUROFER вимагає скасувати 5% -ве зростання квоти на поставку стали в ЄС . Європейське сталеве лобі EUROFER закликає Єврокомісію скасувати 5% -ве зростання квоти на поставку металопродукції до Євросоюзу, який стався з 1 липня 2019 року. Істотне збільшення розміру імпортної квоти відбувається на тлі спаду сталевого попиту в ЄС. В останні тижні надходить багато повідомлень про зупинки сталеливарних потужностей і закриття метзаводів по всій Європі, що привіт до скорочення зайнятості в галузі, в якій прямо і побічно працевлаштовано 2,6 млн. Чоловік. EUROFER вже направив в ЄК ряд пропозицій щодо поліпшення функціонування захисних заходів. Зокрема, мова йде про відмову від глобальних квот і переходу до виключно країнових квотами, накладення обмежень на вибір залишку квоти окремими країнами і автоматичне потрапляння під дію захисних заходів країн, що розвиваються, які перевищили поріг в 3%.

Енергетика

Газ для населення обходиться дорожче, ніж для промисловості . Незважаючи на заяви про те, що ціна газу для населення не повинна перевищувати 80% вартості газу для промислових споживачів, вже зараз тарифи для побутових споживачів вище, ніж для підприємств. Для промислових споживачів газ дешевшає вже другий місяць поспіль. У той же час для населення з 1 червня ціна на газ з усіма «накрутками» становить 8000-8800 грн. за тис. куб. м, в залежності від регіону, а в липні, як очікується, опуститься до 7600-8200 грн. При цьому взимку, коли, як передбачається, буде скасований режим ПСО і тариф для населення має стати ринковим, т. Е. Складати 100% ціни для підприємств, очевидно, ціна виросте ще більше.

Транзит газу через Україну збільшився на 6%. Транзит природного газу через українську газотранспортну систему в січні-червні 2019 року збільшився на 6,1% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року — до 45,08 мільярда кубометрів. Зокрема, за червень транзит газу з РФ по території України склав 7,45 мільярда кубометрів, що на 1,9% менше, ніж за червень минулого року.

Корпорації

«Укргазвидобування» різко знизило видобуток газу . Підготовка до припинення транзиту російського газу знаходиться під загрозою через падіння видобутку газу АТ «Укргазвидобування». Якщо порівняти, середньодобовий видобуток, яка була досягнута в грудні 2018 року, з даними за червень 2019 року, падіння добового видобутку газу в «Укргазвидобуванню» з початку року вже становить 9,2%. Перші дні липня показ ще більш загрозливі тенденції. «Нафтогаз» очікує можливе припинення транзиту через Україну не тільки в першому кварталі 2020 року, але і в цілому після закінчення 2019 року.

Boeing заплатить $ 100 мільйонів сім’ям загиблих у катастрофах . Boeing виділить $ 100 млн для допомоги сім’ям загиблих в авіакатастрофах, що сталися з літаками моделі 737 Max в Індонезії та Ефіопії, йдеться в повідомленні компанії. Грошові кошти будуть спрямовані на покриття щоденних витрат сімей загиблих. Польоти Boeing 737 Max були припинені в усьому світі після двох авіакатастроф за останні півроку. У жовтні 2018 р літак цієї моделі розбився в Індонезії, в березні цього року пасажирський лайнер розбився в Ефіопії. Що знаходилися на борту літаків 346 людей загинули. За попередніми даними розслідування, в обох випадках причини аварії літаків пов’язані зі збоєм в системі MCAS, що допомагає пілотам керувати судном.

Регулятори

НБУ знищив банкнот на 23 млрд гривень. Національний банк скоротив утилізацію банкнот на 6,4% до 263,6 млн штук на січні-травні поточного року. При цьому в грошовому еквіваленті сума утилізованої гривні збільшилася на 13,8% до 23,1 млрд грн. За 5 місяців 2019 було утилізовано непридатних до обігу банкнот у кількості 263,6 млн штук на загальну суму 23,1 млрд грн. Вилучені з обігу Національним банком зношені і значно зношені банкноти підлягають знищенню (утилізації). Утилізація банкнот відбувається повністю в автоматичному режимі в регіональних підрозділах Національного банку і Центральному сховищі (Київ).

У НБУ розповіли, коли зникнуть купюри номіналом 1 і 2 грн . Після того, як в Україні з’являться монети номіналом 5 і 10 гривень, в найближчі 2-3 роки з обігу зникнуть банкноти номіналом в одну та дві гривні, бо друкуватимуть їх припинили, а купюри поступово зношуються. У Нацбанку повідомили, що «фактично проводять м’яку грошову реформу. Ці банкноти продовжують перебувати в обігу, але прийде час, коли вони зникнуть природним шляхом, і це відбудеться протягом двох-трьох років ». НБУ припинив друкувати ці банкноти ще в 2018 році і вилучає зношені купюри. Але поки в обігу залишається близько половини випущених банкнот. І повертаються вони дуже повільно.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий