Economy 2.0 8 липня: спочатку вибори — потім гроші від ЄС

Відбірка важливих новин світу економіки і фінансів 8 липня 2019

Фінанси

Україна може отримати новий кредит ЄС після виборів . Виділення ЄС наступного траншу макрофінансової допомоги Україні буде можливо після завершення парламентських виборів, адже деякі заходи, пов’язані з його виплатою, вимагають рішень вже нової Верховної Ради. В Євросоюзі нагадали, що програми макрофінансової допомоги ЄС залежать і від програм МВФ, який зараз також очікує завершення виборчого циклу в Україні «в дуже позитивному дусі». Поки немає ніякої термінової необхідності у виплаті такого траншу, тому рішення буде прийматися вже після виборів, ймовірно, у вересні.

Іноземці збільшили портфель облігацій України на 1,49 мільярда . Портфель облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) нерезидентів 8 липня зріс на 1,494 млрд грн (на 2,49%) — до 61,562 млрд грн. Згідно з даними Національного банку України, в цілому портфель ОВДП скоротився на 0,686 млрд грн (на 0,09%) — до 772,931 млрд грн. Банки України скоротили обсяг ОВДП на 2,082 млрд грн (на 0,6%) -до 342,051 млрд грн, обсяг ОВДП у власності Нацбанку залишився без змін, юрособи та фізособи змінили обсяг ОВДП незначно. Офіційний курс на 8 липня — 25,711361 грн / $ 1.

Агрокомплекс

Український аграрний експорт в ЄС зріс на третину . Український аграрний експорт в країни ЄС в січні-травні 2019 року зріс на 30,8% в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року — до $ 2,97 млрд. Імпорт збільшився на 12,1% і склав $ 1,227 млрд. Частка Нідерландів в товарообігу між Україною і країнами ЄС склала 17,6%, Іспанії — 13,7%, Польщі — 13,1%, Німеччини — 10,8%, Італії — 10,8%, Франції — 5,7%, Великобританії — 4,1% , Бельгії — 3,2%, Португалії — 2,9%, Угорщини — 2,9% і Ірландії — 2,7%. Основними продуктами в структурі експорту в ЄС є зернові злаки — $ 1,4 млрд, рослинні масла — $ 610,5 млн, залишки і відходи харчової промисловості — $ 272,8 млн, насіння олійних культур — $ 177,4 млн, м’ясо та харчові субпродукти птиці — майже $ 86 млн, плоди, горіхи та цедра — $ 53 млн, вироби з зерна і хлібних злаків — $ 36,4 млн, мед — $ 34,6 млн.

Аграрії отримали 45 млн компенсації відсотків по кредитах за півроку . За січень-червень 2019 року до структурних підрозділів ОДА фактично направлено 45 млн грн на компенсацію відсотків за залученими кредитами. Зокрема, вся сума вже перерахована позичальникам. Так, найбільші суми компенсації отримали сільгоспвиробники Вінницькій (5,12 млн грн), Черкаській (4,41 млн грн), Київської (4,02 млн грн), Хмельницькій (3,18 млн грн), Харківської (2,93 млн грн ), Сумській (2,54 млн грн), Дніпропетровської (2,41 млн грн), Херсонській (2,38 млн грн), Запорізької (2,21 млн грн) і Миколаївській (2,12 млн грн) областей. Всього за звітний період 329 сільгоспвиробниками залучено пільгових кредитів на суму 3,4 млрд грн.

Металургія

Митний союз вводить квоти на імпорт г / к прокату з України . Євразійська економічна комісія може прийняти рішення про введення річних квот на імпорт на територію Тамсоюза гарячекатаного металопрокату вже в серпні. Зокрема, мова йде про те, що річна квота на постачання г / к прокату в Росію, Казахстан, Білорусь, Вірменії і Киргизстан складе 996,596 тис. Т, а перевищують її обсяги будуть обкладатися 25% -вим митом. Найбільше від даних заходів постраждає Україна, країни Євросоюзу і Південна Корея. Нещодавно ЄЕК завершила консультації з зацікавленими сторонами і зараз аналізує коментарі.

Енергетика

Україна заповнила ПСГ газом на 45%. Запаси газу в українських підземних сховищах після завершення опалювального сезону (5 квітня 2019 роки) збільшилися на 59,5%, до 13,974 мільярда кубометрів. Станом на 6 липня, запаси газу в ПСГ на 21% більше, ніж на аналогічну дату 2018 роки (11,5 мільярда кубометрів). При цьому українські газові сховища заповнені на 45,1%. За даними компанії, 6 липня в сховища було закачано 74,45 мільйона кубометрів газу.

В Україну прибув перший в історії танкер з нафтою з США . В Одеський морський порт прибула перша в історії країни партія нафти з США. Вранці 6 липня до причалу №2Н нафтогавані Одеського порту було поставлено танкер Wisdom Venture (довжина — 237 м, прапор Гонконг), який доставив з США 75 тис. Тонн нафти. Партія нафти сорту Bakken закуплена ПАТ «Укртатнафта» для переробки на потужностях Кременчуцького НПЗ. Захід танкера Wisdom Venture в Одесу знаменує собою першу в історії України поставку нафти безпосередньо з США. Сировина планується відправити на Кременчуцький НПЗ по нафтопроводу «Одеса-Кременчук». Слідом за першою закупівлею повинні послідувати ще кілька. Наступний танкер з нафтою сорту Bakken може прибути до Одеси вже в серпні.

Корпорації

Рахункова палата заявила про початок аудиту «Нафтогазу». Рахункова палата почала контрольний захід по «Нафтогазу», а саме аудит ефективності управління об’єктами державної власності в нафтогазовому комплексі, мають фінансові наслідки для державного бюджету. Окружний адміністративний суд 27 червня по позовом НАК «Нафтогаз України» зупинив дію постанови Кабінету міністрів №364 в частині, згідно з якою компанія повинна виплатити державі дивіденди в розмірі 90% від чистого прибутку за 2018 рік. Іншим рішенням у тій самій справі від 25 червня Окружний адміністративний суд призупинив дію постанови Кабміну №364 щодо АТ «Укрнафта». При цьому глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв заявив, що НАК виплатив до державного бюджету дивіденди в розмірі 30% чистого прибутку за 2018 рік.

BMW і Mercedes запустять продажу безпілотних машин з 2024 року . Німецькі автовиробники BMW і Daimler оголосили, що будуть спільно займатися розробками, необхідними для безпілотної їзди по автомагістралях. Серед найближчих цілей — розробка систем допомоги водієві, автоматизації процесу їзди по магістралях і парковки. Автомобілі BMW і Daimler з такими функціями повинні з’явитися на ринку до 2024 року. Над розробками безпілотних технологій працюватимуть 1,2 тис. Фахівців з обох компаній. Як випливає із заяви компаній, запланована ними автоматизація відповідає четвертому рівню за класифікацією Товариства автомобільних інженерів (SAE, рівні від нуля до п’яти): автомобіль може виконувати дії самостійно, але в разі проблем управління може взяти на себе водій.

Регулятори

Українці в 7 разів збільшили продаж валюти в червні . Купівля готівкової валюти населенням в червні склала $ 985,6 млн, тоді як продаж — $ 1,16 млрд. Таким чином, чистий продаж валюти населенням в червні зросла до $ 176 млн з $ 25 млн місяцем раніше. За даними НБУ, в травні українці збільшили продаж готівкової валюти на 11,6% в порівнянні з квітнем — до $ 1,22 млрд, одночасно скоротивши її покупку на 1,2% — до $ 1,19 млрд. У квітні і березні обсяг купівлі готівкової валюти населенням перевищував продаж на $ 77,3 млн і $ 115,4 млн відповідно.

Українці не хочуть зберігати гроші на банківських рахунках . Лише 12% українців зберігають гроші на банківських рахунках і тільки 27% жителів країни мають такі рахунки. Найбільша проблема українців полягає у ставленні до фінансів. Тільки третина жителів країни говорить, що не живе сьогоднішнім днем. І тільки кожен п’ятий вважає, що краще економити, а не витрачати гроші. Тільки 12% українців сказали, що зберігають гроші на банківському рахунку, і взагалі тільки 27% мають такий рахунок. Це вкрай відрізняється від ситуації в багатих країнах. Україна за показником фінансової грамотності відстає серед країн-членів Організації економічного співробітництва та розвитку, а також сусідніх держав. Дослідження фінансової грамотності українців проводило Агентство США з міжнародного розвитку та за участю Експертної платформи Національного банку.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий