У Данилюка є мрія – крісло прем’єра

Данилюк зізнався, що хоче зайняти крісло прем’єр-міністра України.

Колишній чиновник найвищого рангу радника екс-президента Віктора Януковича, в уряді Гройсман а міністр фінансів України, а нині член молодої команди Президента України Олександр Данилюк – важко назвати «новим обличчям» в українській політиці. 

Зараз він Секретар Ради національної безпеки і оборони України (РНБО). Але це не заважає йому «мріяти» про нову посаду. Так в одному з інтерв’ю українським телеканалам глава РНБО Олександр Данилюк зізнався, що зацікавлений у прем’єрському кріслі.

«Не буду брехати, що мене це не цікавить», – відверто сказав Данилюк, відповідаючи на питання чи цікавить його у перспективі посада голови уряду.

На зауваження, що керівник партії «Слуга народу» Дмитро Разумков теж хоче стати прем’єром, Данилюк відповів: «У нас (в команді Зеленського – Ред.) багато хто хоче. Питання ж не в цьому, хто хоче».

Також секретар РНБО розповів про конфліктні ситуації з чинним прем’єром Володимиром Гройсманом через керівництво ДФС.

«Я сприймав його бажання стати незалежним прем’єр-міністром, але я не сприймав, що через це він йшов на певні поступки. Наприклад, з Державною фіскальною службою, з президентом. У нас був конфлікт навколо звільнення Насірова. Вимушений був публічно виштовхувати його, відкривати справи. І врешті-решт його виштовхнув – виникав конфлікт», — розповів Данилюк.

«Це був шок для усієї системи, щоб так міністр фінансів себе поводив», — додав він.

Глава РНБО також озвучив свою головну мету на займаній в даний час посаді. «Я хочу створити сильний інтелектуальний центр країни. І нам треба дивитися на 5-10 років вперед. Ми завжди як кошенята і не знаємо, що буде завтра», — сказав Данилюк.

Як відомо, взимку під час президентської кампанії Олександр Данилюк приєднався до команди Володимира Зеленського. А вже 22 травня 2019 президент Зеленський призначив Данилюка секретарем РНБО.

До слова, на державну службу секретар РНБО прийшов у 2005 році, ставши економічним радником прем’єр-міністра Юрія Єханурова: займався приватизацією Криворіжсталі, питаннями енергетики тощо.

При Януковичі Данилюк працював позаштатним радником. З вересня 2010 року, Данилюк очолював Координаційний центр з впровадження економічних реформ. Координаційний центр безпосередньо перебував під патронатом глави Адміністрації президента Сергія Льовочкіна.

24 лютого 2014 року був звільнений указом в.о. президента Олександром Турчиновим з посади радника президента.

17 липня 2014 року Петро Порошенко призначив Олександра Данилюка представником президента України в Кабінеті міністрів, а 25 вересня 2015 року призначений заступником глави Адміністрації президента України.

14 квітня 2016 року Верховна Рада України призначила новий склад Кабінету Міністрів України, у складі якого Данилюк обійняв посаду міністра фінансів України.

В уряді Гройсман а у Данилюка виник конфлікт з прем’єр-міністром. Причиною непорозуміння двох чиновників стало небажання Гройсман а призначати Данилюку заступників: останній наполягав, щоб його заступником призначили директора департаменту податкової політики Мінфіну Яну Бугримову. На той час у міністра вже були чотири заступники.

Дійшло навіть до публічної сварки: 27 травня на закритій частині засідання Кабміну міністр почав з’ясовувати стосунки з головою уряду. Крім того, він поскаржився на Гройсман а у листі до послів країн G7.

Після чого прем’єр-міністр направив до Ради подання про звільнення міністра. 7 червня 2018 року парламент звільнив Данилюка з посади міністра фінансів: подання очільника уряду підтримали 254 народні депутати.

Під час роботи в уряди Данилюк займався приватизацією “ПриватБанку”. Він позитивно оцінював рішення Високого суду Лондона про арешт активів екс-власників «ПриватБанку». Ще в квітні 2019 року колишній міністр фінансів стверджував, що рішення держави про приватизацію проблемного банку було правильним.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий