Експерти пояснили, чому міністр освіти пише з помилками

Міністри, яких ми заслуговуємо? Безграмотність і відсутність елементарних знань у наймолодшого уряду і парламенту України іноді викликає розгубленість

Минулого тижня новоспечений міністр освіти Анна Новосад опублікувала в Facebook пост, який наробив дуже багато шуму в соціальних мережах.

У ньому вона подякувала президенту і прем’єр-міністру за надану їй довіру і розповіла про свої найближчі плани. Все б нічого, однак міністр примудрилася допустити в повідомленні з десяток грубих помилок.

Це викликало просто шквал емоцій і звинувачень з боку українців, особливо яскраво виступили, не соромлячись у виразах, такі одіозні дами, як екс-депутат Ірина Фаріон та юрист Тетяна Монтян.

Сама Новосад критику сприйняла стоїчно, пообіцяла відповідальніше вести свою сторінку в Facebook та виклала новий пост, виправивши помилки в старому тексті. «Не боюсь визнавати власні помилки, зокрема граматичні, і вчуся на них. Тепер буду інакше ставитися до того, як веду свій ФБ. Дякую», — написала міністр освіти.

А що кажуть експерти в цій галузі? Наприклад викладач української мови та літератури Шосткинського хіміко-технологічного коледжу ім. І. Кожедуба Наталія Щасний повідомила, що такі помилки «роблять багато дітей аж до 10-11-го класу.

«Діти їх допускають постійно і усувають в ході підготовки до ЗНО. Так що нічого надприродного Анна не зробила, — пояснює філолог. — Виною всьому серйозний вплив на міністра російської мови. Відразу підтягнути ці недоліки не вийде, але з часом запросто. Для цього раджу Новосад читати українських письменників і дивитися ролики з педагогом Олександром Авраменком. Через деякий час результат буде краще».

На думку фахівця, у Новосад найбільш помітна помилка з закінченням «ам», в той час як треба писати «ах» (дiям — дiях). Тут дається взнаки брак української мови в побуті міністра. Допомогти поправити ці помилки можуть завдання з тестів ЗНО на редагування. Але була, на думку викладача, і по-справжньому груба помилка.

«Анна Новосад написала« Держ бюджету». Це слово потрібно писати разом і з маленької літери. Мені здається, що вона могла кудись поспішати, коли писала цей пост. Помилка занадто очевидна. Її тому все і помітили», — стверджує філолог.

В цілому, на думку викладача, як для чиновника у нового міністра не такі вже й погані справи з українською мовою. За 12-бальною системою цей пост експерт оцінила на тверду п’ятірку.

Однак вік Новосад навряд чи може бути виправданням в такій ситуації. Так вона є одним з наймолодших міністрів в історії України. У липні цього року їй виповнилося 29 років. Однак Новосад закінчила один з найпрестижніших виш України — Національний університет «Києво-Могилянська академія» і отримала ступінь бакалавра за спеціальністю «політологія».

Більш того, з 2014 року вона працювала в Міністерстві освіти. З березня по листопад 2014 року обіймала посаду радника міністра, після чого в грудні 2017 очолила Управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції. Тобто тест з мови, як держслужбовець, здавати була зобов’язана. Ну що ж, будемо сподіватися, що це єдині помилки, які допустить новий міністр, який буде відповідати за розвиток освіти в Україні.

Як повідомляв RabinovichTV ,  28 серпня київський апеляційний суд пом’якшив міру запобіжного заходу для гавреда РІА «Новини України», відпустивши того з-під варти.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий