Експерти розповіли, що відбувається з курсом долара

Українська гривня продовжує зміцнюватися і встановлювати нові рекорди. Який курс варто чекати українцям найближчим часом?

27 листопада курс гривні до долара впав до 23,98 гривень. В останній раз таку цифру українці бачили в січні 2016 року. Через таку позитивну тенденцію українці починають переживати з приводу своїх заощаджень, а також замислюватися, що робити з гривнею і доларом далі.

Причин для міцної гривні немає

Економічний експерт Борис Кушнірук вважає, що з економічної точки зору немає причин для зміцнення національної валюти. За його словами, гривня поводиться так через неправильну монетарну політику Нацбанку і політику уряду з управління державним боргом. Кушнірук звернув увагу, що в 2019 році український експорт практично за всіма показниками просів порівняно з 2018 роком. Ми маємо дефіцит зовнішньої торгівлі. Експерт зазначає, що виною тому зміцніла гривня, через яку експортери втрачають гроші, тому що їх продукція коштує дешевше. За словами Кушнірука, подібне необґрунтоване зміцнення гривні не на користь українській економіці.

Експерт пояснює, що НБУ за порадою МВФ все ще тримає високу облікову ставку. Це дозволяє контролювати інфляцію. Однак, на думку Кушнірука, в країні з сировинною економікою і дефіцитним бюджетом все одно буде знецінюватися національна валюта, як би фінансовий регулятор не намагався цього уникнути. Висока ставка заважає українській економіці розвиватися, адже українські компанії не мають доступу до дешевих кредитів. Експерт переконаний, що політика НБУ в корені неправильна.

Політолог і економіст Олег Соскін зазначив, що українська гривня міцнішає завдяки тому, що в країну заходить багато валюти. Нею оплачують сільськогосподарську продукцію, яку стали активніше купувати в ЄС. Аграрії викидають на український ринок долар і євро, тому що їм потрібна гривня, щоб готуватися до зимового сезону. Крім цього, Соскін вважає, що гривня довгий час тримається на плаву через те, що в країні стали менше красти у порівнянні з часами президентства Петра Порошенка. За словами експерта, при Порошенку за кордон виводили величезні обсяги валюти. Сьогодні велика її частина залишається в країні.

Чого чекати далі?

Борис Кушнірук вважає, що гривня почне знецінюватися вже навесні. Це буде результатом припинення співпраці з МВФ, політичної кризи і нової хвилі світової економічної кризи.

Олег Соскін переконаний, що долар почне дорожчати вже до кінця 2019 року. Тим більше, що в бюджеті на наступний рік він закладений на рівні 29,4 гривні. На думку експерта, в наступному році з курсом і взагалі з українською економікою почнуться проблеми. Він зазначив, що вже зараз є затримки по зарплатах працівникам бюджетної сфери. Це означає, що уряд недоотримує доходів до держбюджету. В таких умовах гривня може дуже швидко скотитися вниз. Соскін заспокоює — на новорічні та різдвяні свята кризи чекати не варто. Але в міру того, як в новому році буде провалюватися бюджет, складений урядом, буде слабшати і гривня. Експерт не виключає, що національна валюта може привести до реального обвалу, аж до 50 гривень за долар.

Економіст Владислав Банков заявив, що подальше зміцнення гривні ставить під удар українських експортерів. За його словами, сенсу в подальшому зміцненні гривні немає, тому НБУ, найімовірніше, буде підтримувати її в нинішньому стані. Банков, на відміну від інших експертів, не вірить в обвал нацвалюти. На його думку, найближчим часом ми навряд чи побачимо курс вище 25 гривень за долар.

Раніше RabinovichTV писав, що уряд нарешті знайшов гроші для вчителів та лікарів.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий