Кабмін зафіксував ціну на газ на всю зиму: що це значить

З сьогоднішнього дня українці можуть підключитися до програми «Гарантована ціна на газ» і платити «найнижчу ціну» весь опалювальний сезон

Кабінет міністрів України на засіданні 27 листопада встановив гарантовану ціну на газ до кінця опалювального періоду. Тепер кожен українець може підключитися до спеціальної програми «Гарантована ціна на газ». Про це повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

«Це означає, що ціна на газ в платіжках буде з розрахунку 8 грн/куб. м на весь опалювальний період. Це рекордно низька ціна для опалювального сезону за останні 2 роки», — заявив він в Тelegram-каналі.

Як це буде працювати і що тепер зміниться для українців? Фактично уряд встановив запобіжник для захисту споживачів від коливань ціни на газ, яке може викликати відсутність транзиту газу по ГТС України. Українцям пропонують участь в програмі «Гарантована ціна на газ», а «Нафтогаз» зобов’яжуть зафіксувати ціни на газ на період опалювального сезону для учасників цієї програми.

При цьому планується, що зазначена фіксована ціна буде на 7% менше, ніж в попередньому році. За словами прем’єра Гончарука, така практика поширена в світі.

За умовами програми «Гарантована ціна на газ» всі споживачі (в тому числі підприємства теплокомуненерго) з 1 січня до 1 травня 2020 року автоматично стають її учасниками. Для них відпускна ціна складе 6,96 гривень за кубометр з ПДВ (без тарифів на транспортування).

Це найнижча ціна для опалювального сезону за останні два роки. Наприклад, в листопаді 2018 року ціни на газ становили 8,55 гривень за кубометр. Ця ціна була встановлена ​​на вимогу МВФ, як умова отримання чергового траншу.

Однак у всіх без винятку споживачів є вибір: залишитися в програмі, або вийти з неї і відмовитися від гарантованої ціни. Це потрібно зробити до 20 грудня, і в разі виходу з програми оплата газу буде проходити за чинною місячної ціною, яка складеться на ринку. Уряд звертає увагу, що рішення приймає кожен споживач індивідуально.

Читайте нас в  Facebook   і  Тwitter , також підписуйтесь на канал в  Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.     

 

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий