Електронна трудова книжка стала реальністю. ПФУ запустив сервіс

Українці вже можуть отримати електронний документ з інформацією про свій трудовий стаж через інтернет. Як це працює

Електронна трудова книжка в Україні стала реальністю. Так, на офіційному веб-порталі Пенсійного фонду України з’явилася нова функція «електронна трудова книжка», щоправда, доступна вона лише для зареєстрованих користувачів сайту, у яких є електронний підпис.

Однак, варто зазначити, що поки ці дані доступні тільки за період з 2011 року. Тому, якщо трудові відносини фізособи за місцем роботи оформлені до 2011 року, дані на веб-порталі ПФУ не будуть відображені.

Крім того, у сервісі відсутні трудові відносини за зовнішнім сумісництвом. Проте, за даними звітів з ЄСВ ПФУ має цю інформацію. Але за п. 2.14 Інструкції №58 робота за сумісництвом, яка оформлена в установленому порядку, в трудовій книжці зазначається окремим порядком. Однак, запис відомостей про роботу за сумісництвом проводиться за бажанням працівника.

Тож відтак застраховані особи тепер можуть переглянути інформацію про свої трудові відносини за основним місцем роботи в «електронній трудовій книжці».

Як отримати е-підпис

Для усіх, хто ще не користується електронним цифровим підписом, і з цим нововведення зустрічається вперше. Пропонуємо ознайомитися з інструкцією, як і де можна отримати ЕЦП. 

Перший варіант – через «Приват24»

ЕЦП Ви можете отримати через систему Приват24. Для цього Вам потрібно зробити кілька кроків:

Бути клієнтом «ПриватБанку» та користуватися системою інтернет-банкінгу «Приват24».

Зайти у меню «Усі ослуги»/»Бізнес»/»Завантажити сертифікат».

3. Заповнити заявку на отримання сертифіката. Зверніть увагу, що поле «E-mail» обов’язкове для заповнення. Також зверніть увагу на написання прізвища, імені та по батькові – вони мають співпадати с паспортними даними. Не забудьте перевірити точність написання електронної пошти з дотриманням прописних літер.

Після перевірки даних натисніть одну з кнопок: «Дані вірні» або «Дані невірні».

4. Обрати директорію, в якій у вас є права на запис, для створення в ній файлу – сховища ключів.

5. Створити пароль на файл – сховище ключів. Мінімальна довжина паролю – 8 символів, він може включати у себе букви латинського алфавіту та цифри.

6. На наступній сторінці пароль, що надійшов у SMS або мобільному додатку Privat24. Встановити галочку навпроти пункту «Я ознайомлений та згоден з Умовами та правилами надання банківських послуг і підтверджую коректність даних відправлених мною» та натиснути «Далі».

7. Заявка на отримання сертифіката сформується автоматично. З’явиться вікно з відповідним повідомленням та інформацією щодо сертифіката.

Другий варіант – у центрі реєстрації

Ще один спосіб отримати ЕЦП – це звернутися в будь-який центр реєстрації. Для цього потрібно буде зробити наступні кроки:

Зібрати документи:

реєстраційна картка (для фізичної особи) встановленого зразка, заповнена та підписана у двох примірниках;

копія паспорта підписувача (копії 1-2 сторінок (3-6 за наявності відміток) та сторінка з відміткою про реєстрацію місця проживання) або копія паспорта виготовленого у формі картки, що містить безконтактний електронний носій (копії лицьового та зворотного боку та копія паперового витягу з Держреєстру про адресу реєстрації місця проживання, або копія Довідки про реєстрацію місця проживання фізособи), або паспорта громадянина України для виїзду за кордон з відміткою про постійне місце проживання в іноземній державі, засвідчена підписом власника;

копія картки платника податків, засвідчена підписом власника. За наявності у паспорті реєстраційного номера облікової картки платника податків відповідно до вимог Положення про реєстрацію фізосіб у Держреєстрі фізосіб – платників податків, затвердженого наказом Міндоходів від 10.12.2013 №779, замість копії картки платника податків може бути подана копія сторінки паспорта з відповідною відміткою.

(У разі, якщо через релігійні переконання фізична особа відмовилась від реєстраційного номеру облікової картки платника податків, копія картки платника податків не подається, замість цього подається копія сторінки паспорту з відміткою про таку відмову).

Для іноземних громадян: копія посвідчення на постійне (тимчасове) місце проживання, засвідчена підписом власника, або паспорт громадянина іншої країни із нотаріально засвідченим перекладом на українську мову.

2. Зареєструватися в одному з Центрів сертифікації: прийти в Центр з документами та чистим носієм інформації (флеш-пам’ять чи диск DVD-R):

повний список Центрів сертифікації ;

3. Прийти в Центр з документами та чистим носієм інформації (флеш-пам’ять чи диск DVD-R);

4. За допомогою фахівців згенерувати ключі та записати їх на носій.

До слова, після скасування обов’язковості трудових книжок, при влаштуванні на роботу потрібно буде подати наступні документи:

паспорт або інший документ, що посвідчує особу,

трудову книжку (при її наявності),

заяву про прийом на основне місце роботи або за сумісництвом;

у випадках, передбачених законодавством, – документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров’я та інші документи.

Як повідомляв  Rabinovich TV , також на українців чекає новий Трудовий кодекс, який передбачає  зміни терміну офіційно оплачуваної відпустки та нові правила звільнення .

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий