Вчені спростували сексистську теорію: хто більше здібний до математики

Хто може досягти великих успіхів у математиці — дівчата чи хлопчики?

Вчені провели аналіз розвитку мозку у дітей, і з’ясували, що не існує відмінності між у функціях мозку дівчаток і хлопчиків і математичні здібності.

У спробах розвінчати поширений міф про те, що жінки менше підходять для роботи в областях науки, техніки, інженерії та математики (STEM) через біологічного дефіциту математичних здібностей, вважають дослідники.

«Наука не узгоджується з народними віруваннями», — сказала старший письменник Джессіка Кантлон, професор нейробіології розвитку в Університеті Карнегі-Меллона в Піттсбурзі.

«Ми бачимо, що мозок дітей функціонує однаково, незалежно від їх статі, тому, сподіваюся, ми зможемо перерахувати очікування того, чого діти можуть досягти в математиці», — сказала вона в прес-релізі університету.

Для оцінки біологічних відмінностей в математичних здібностях у хлопчиків і дівчаток нейробіологи використовували функціональну МРТ для оцінки мозкової активності у 55 дівчаток і 49 хлопчиків, коли діти дивилися навчальний відео, що охоплює основні математичні навички, такі як підрахунок і складання, пише MedicineNet.

Вчені не побачить відмінностей в мозковій діяльності у дівчаток і хлопчиків, а також в тому, як вони обробляли математику або рівень їх залученості при перегляді відео.

«Справа не тільки в тому, що хлопчики і дівчатка використовують математичну мережу однаково, але і в тому, що схожість було очевидно по всьому мозку», — сказала перша автор дослідження Алісса Керсі, докторський ступінь в області психології в університеті Чикаго.

«Це важливе нагадування про те, що люди більше схожі один на одного, ніж ми різні», — додала вона в релізі.

Дослідження було недавно опубліковано в журналі Science of Learning.

Раніше команда вчених заявляла, що дівчатка і хлопчики мають однакові результати в ряді математичних тестів.

Кантлон сказав, що суспільство і культура відволікають дівчат і молодих жінок від математики.

Попередні дослідження показали, що сім’ї проводять більше часу з маленькими хлопчиками в грі, яка включає в себе просторове пізнання — здатність розуміти тривимірні простору. Також багато вчителів проводять більше часу з хлопчиками під час уроку математики, і діти часто сприймають сигнали від очікувань батьків щодо математичних здібностей.

«Типова соціалізація може погіршити невеликі відмінності між хлопчиками і дівчатками, які можуть вплинути на те, як ми ставимося до них в науці та математики», — сказав Кантлон.

«Ми повинні знати про це походження, щоб бути впевненими, що ми не є причиною гендерної нерівності», — підкреслив Роберт Прайдт.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий