Forbes: Розмова з Трампом може коштувати Зеленському підтримки ЄС

Розмова між Трампом і Зеленським могла розлютити лідерів Євросоюзу, позбавивши воюючу Україну подальшої підтримки

Президенту України, швидше за все, не звикати до підвищеної уваги до його персони — все-таки, він колишній актор. Однак оприлюднені деталі його розмови по телефону з американським колегою Дональдом Трампом виставили його дилетантом в питаннях зовнішньої політики. Це може перетворити Україну в політичний «футбольний м’яч».

Про це пише видання Forbes.

Поговорили…

Суть розмови між двома лідерами держави зводиться до того, що один просив фінансової та політичної підтримки для своєї країни, а інший спробував використати цей факт у своїх особистих цілях. Зокрема, Трамп дав зрозуміти Зеленському, що непогано було б відновити розслідування діяльності української енергетичної компанії, в правлінні якої значився син Джона Байдена, Хайтер.

Перед тим, як зателефонувати Зеленському, Трамп розпорядився заморозити допомогу Україні в розмірі 400 млн дол.

Ця розмова може коштувати Трампу президентства – проти нього ініціювали процедуру імпічменту, саме напередодні виборів у США 2020 року.

Холодно…

 Україна ще не впевнена, в якому напрямку може піти американська виборча кампанія, і якими для країни будуть наслідки нинішнього скандалу. Можливо, Україну почнуть сприймати, як потенційну проблему, а не союзника. Крім того, невідомо, як сприймуть розмову двох президентів демократи, і чи стане Конгрес підтримувати український уряд.

Однак, під час важкої розмови Зеленський тримався показово холодно. Вперше зустрівшись особисто з Трампом 18 вересня, український лідер заявив, що на нього не чинили тиску, і він не має наміру втручатися в процес демократичних виборів у Сполучених Штатах.

Потяг пішов?

Існує ризик того, що заява Зеленського прозвучала занадто пізно для України. Не маючи досвіду в політиці, він не очікував, що його розмова буде оприлюднена: це стало важливим уроком для новоявленого політика .

Крім того, і він, і Трамп невірно витлумачили розміри тієї допомоги, яку воюючій країні надає Європа. На думку Трампа, Франція і Німеччина роблять для України недостатньо, і могли б надавати більш суттєву підтримку. Зеленський підтримав у цьому лідера США, підтвердивши, що допомога США – «набагато істотніша».

Однак, за даними Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD), за 2016-2017 роки інститути ЄС надали Україні вдвічі більшу допомогу, ніж Вашингтон.

Краще б мовчав

На думку старшого аналітика Центру європейської політики Пола Айвана, для Зеленського й України в цілому «підтакування» Трампу може коштувати європейської підтримки, але навряд чи лідери ЄС схильні до надмірно емоційних реакцій. Негативний вплив може позначитися на відносинах із Парижем і Берліном, які виставлять Київ як невдячного партнера.

Матеріали Огляд ІноЗМІ містять оцінки виключно зарубіжних ЗМІ і не відображають позицію  RabinovichTV.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий