Журналісти вимагають звільнити спікера президента: в чому причина?

Юлія Мендель потрапила в черговий скандал. Тепер журналістське співтовариство вимагає її звільнення. Чи піде на це Зеленський?

30 вересня кілька спільнот журналістів звернулися до президента Володимира Зеленського з вимогою звільнити його прес-секретаря Юлію Мендель за непрофесійну поведінку. Причиною став інцидент біля будівлі Вищого антикорупційного суду, де Мендель перешкоджала роботі журналіста і навіть штовхала його.

У чому конфлікт?

27 вересня стало відомо про інцидент, який стався між спікером президента і журналістом «Радіо Свобода» Сергієм Андрушком. Журналіст чекав Зеленського, щоб задати йому питання щодо розслідування програми «Схеми». Юлія Мендель заявила, що коментарі журналіст не отримає, а коли президент прибув, штовхала Андрушка та тримала його руку з мікрофоном, щоб він не міг поставити запитання.

 

Після того, як інцидент потрапив в інформаційне поле, ще кілька журналістів заявили про неналежну поведінку Юлії Мендель. Так, журналіст Radio Free Europe Крістофер Міллер намагався поговорити з Зеленським під час форуму YES. Він почав задавати питання президенту, але Мендель відтягнула його і відвела в сторону. Журналіст зазначив, що прес-секретар продовжувала утримувати його до тих пір, поки президент не пішов. При цьому вона вважала, що робить все правильно.

Також на Мендель поскаржилася журналістка видання LB.ua Наталія Шимків. За її словами, спікер штовхала її в Борисполі під час зустрічі звільнених політв’язнів.

У заяві журналістів наголошується, що державна охорона не перешкоджала журналістам, значить — загрози життю президента не було.

«Я все правильно зробила»

Юлія Мендель прокоментувала інцидент на своїй сторінці в Facebook. За її словами, протягом своєї роботи в Офісі президента ЗМІ не раз брехали про її матеріальне становище і зв’язки з олігархами. Тепер, заявляє Мендель, журналісти пишуть, що вона «побила журналіста, вдвічі більшого». Мендель переконана, що вчинила правильно, пригадавши американську практику, де «ні» від прес-служби означає неможливість підходити до президента. За словами спікера, якщо журналіст в США буде кидатися до президента, його можуть заарештувати.

Що кажуть експерти?

Політичний експерт Олександр Леонов підтримав журналістів, заявивши, що Мендель дійсно проявила некомпетентність і відсутність культури. Він зазначив, що вона, як може, реалізує «комунікативну стратегію» Офісу президента під слоганом «ви нам не потрібні». Леонов іронізує, що з цим завданням краще б справлявся Юзік, який міг би заховати президента від цілої знімальної групи.

Редактор проекту Інституту розвитку регіональної преси Олена Романюк звинувачує Мендель в маніпуляціях. Після аналізу пояснювального поста прес-секретаря Романюк зазначила, що в своєму зверненні Мендель згадує кілька фейків, які журналісти нібито про неї поширювали. Хоча насправді такої інформації в інтернеті немає. Мендель маніпулює, коли говорить, що ЗМІ звинуватили її в побитті журналіста. Насправді ж всі ЗМІ написали лише про інцидент і неналежну поведінку.

За словами Романюк, робота журналіста — ставити питання. Навіть якщо вони незручні й на них не хочуть відповідати, задати питання — це обов’язок журналіста. Романюк наголошує, що ніхто не може забороняти журналісту ставити запитання. Те, що Мендель торкалася до журналіста і його техніки можна розцінювати як напад на нього.

Іноземний журналіст Крістофер Міллер , якому Мендель не дала поспілкуватися з президентом, заявив, що так чинити з журналістами, які виконують свою роботу, неприпустимо. За його словами, коли Мендель розпускає руки, штовхає журналістів, вона перешкоджає їхній професійній діяльності.

Юлія Мендель абсолютно неправа, коли говорить, що її поведінка по відношенню до журналістів є нормальною для прес-секретарів у США. Такого в Сполучених Штатах не буває. Поведінка Мендель дуже провокативна. Вона знецінює роботу журналістів, — зазначив Міллер.

Журналіст заявив, що неналежна поведінка Офісу президента часто спрямована проти журналістів незалежних медіа, коли ті намагаються поставити незручні питання. При цьому Офіс прекрасно ставиться до каналів і ЗМІ, які лояльні до президента.

Чи закінчиться конфлікт звільненням Мендель? Скоріш за все, ні. Адже поведінка Мендель багато в чому перегукується з поведінкою інших співробітників Офісу президента, в тому числі з главою Адміністрації Андрієм Богданом.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий