Кінець епохи бідності: уряд хоче відмовитися від прожиткового мінімуму

У Мінсоцполітики хочуть відмовитися від прожиткового мінімуму, відв’язавши від нього низку соціальних платежів. Що це значить?

В уряді підготували законопроект, яким пропонується відмовитися від прив’язки прожиткового мінімуму до соціальних виплат, зарплат та пенсій. До 28 листопада документ знаходиться на стадії громадського обговорення, після чого його мають розглянути у Верховній Раді. В Мінсоцполітики зазначають, що після ухвалення законопроекту всі виплати встановлюватимуться законом про держбюджет і не будуть прив’язані до показника прожиткового мінімуму.

Що пропонують?

Уряд пропонує замість прожиткового мінімуму запровадити таке поняття як «базова величина». По суті, це буде та ж сама цифра, але називатиметься по іншому. «Базові величини» будуть розраховуватися окремо для кожної групи населення та окремо для обчислення зарплат та тарифних ставок. Експерти сподіваються, що після введення базової величини прожитковий мінімум нарешті почнуть рахувати по справжньому, враховуючи реальні потреби людини. Втім, його використовуватимуть лише для оцінки рівня життя в Україні. Соцвиплати тепер будуть прив’язані до можливостей видаткової частини бюджету.

Що відв’яжуть від прожиткового мінімуму?

Заробітні плати та пенсії українців відтепер не будуть залежати від прожиткового мінімуму. Однак законом встановлюватимуть розмір мінімальної зарплати. Посадові оклади також відв’яжуть від цієї цифри.

Тарифні ставки встановлюватимуть відповідно до нової «базової величини».

Індексація доходів більше не буде проходити рівномірно зі зміною прожиткового мінімуму. 

Взагалі, більшість виплат, які сьогодні регулюються з оглядкою на прожитковий мінімум, відв’яжуть від цієї величини та віддадуть на розсуд Кабміну. Відтепер уряд у ручному режимі щороку встановлюватиме виплати для різних соціальних груп, доплати резервістам, робітникам у зоні відчуження, чорнобильцям, виплати у зв’язку зі смертю годувальника, виплати по безробіттю, допомогу при народжені дитини тощо.

До речі, держава має на меті обмежити деякі соціальні виплати. Наприклад, допомогу багатодітним сім’ям планують призначати, враховуючи середньомісячний дохід родини.

Що кажуть експерти?

Економічний експерт Володимир Сіденко критично ставиться до ініціативи уряду щодо скасування прожиткового мінімуму при розрахунку соціальних виплат. За його словами, влада фактично звільняє себе від необхідності забезпечувати незахищені верстви населення на рівні цього мінімуму. За словами експерта, вже зрозуміло, що уряд хоче зменшити навантаження на держбюджет шляхом зменшення соціальних виплат. Наразі ініціатива заморожена, однак експерт прогнозує, що влада може різко підвищити прожитковий мінімум, щоб потім відв’язати від нього всі соціальні гарантії. У такому випадку підвищення суми жодним чином не відіб’ється на добробуті українців. На думку Сиденка, Україна дійсно потребує реформування соціальної сфери, тому що сьогодні в державі діє ідеологія утримання за рахунок соціальних виплат. Але замість того, щоб скасовувати виплати, держава має створювати нові можливості. Україна ж по суті просто позбавляє себе необхідності турбуватися про незахищені верстви населення. 

Раніше RabinovichTV писав, що українці купують в кредит навіть памперси.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий