Politico: Франція має намір зупинити розширення Євросоюзу

Франція хоче змінити правила вступу країн до Євросоюзу, щоб не допустити його подальшого розширення.

Франція хоче змінити правила вступу країн до клубу ЄС. На двох з половиною сторінках «неофіційного документа», який розповсюдили серед країн ЄС, Париж закликає змінити нинішній процес вступу, який розділяє Acquis communautaire – сукупність прав та обов’язків, яких повинні дотримуватися держави співдружності, — пише Politico.

Як все працює

 Країни ЄС повинні одноголосно погодитися офіційно почати переговори про вступ. Потім країна-учасник приєднується до співпраці з Європейською комісією, щоб привести свої національні закони у відповідність з Acquis. Як тільки це буде зроблено, слід скласти договір про приєднання – його схвалить Рада ЄС і ратифікує кожна існуюча країна-член ЄС.

Ноу-хау з Парижа

Згідно з пропозицією Франції, новий процес, що складається з семи етапів, буде більш «жорстким для ефективного зближення з європейськими нормами і стандартами». Додасться компонент «оборотності», що дозволяє ЄС відмовитися від переговорів про членство, якщо уряд країни-кандидата відступає від стандартів блоку.

«Як тільки переговори почнуться, процес інтеграції більше не буде грунтуватися на одночасному відкритті великої кількості реформ, а буде складатися з декількох послідовних етапів, які сформують узгоджені політичні блоки», — йдеться в документі. «Відповідно до етапу, на якому перебуває країна, вона отримає можливість брати участь в програмах ЄС, у певних секторальних стратегіях і, при необхідності, отримувати фінансову підтримку», — додають його автори.

В чому причина?

 Пропозиція надійшла після того, як Франція опинилася в центрі спірних дебатів на останньому саміті лідерів ЄС, під час якого президент Еммануель Макрон домігся успіху в своєму прагненні заблокувати пропозицію про початок переговорів з приводу приєднання до співдружності Північної Македонії та Албанії.

Не тільки Франція протистояла початку таких переговорів, але вона була найбільш переконливою. Це не зважаючи на те, що переважна більшість підтримала розширення ЄС, особливо на початку переговорів з Північною Македонією. Частиною французького аргументу була його наполегливість в тому, що нинішній процес членства недосконалий і потребує перегляду.

Об’єкт для критики

 Деякі французькі чиновники визнали, що висловлювання цієї точки зору без попереднього подання ідей для нової системи було потенційною тактичною помилкою, яка зробила Макрона вразливим для критики.

Але навіть з новим неофіційними документом Брюссель дав Макрона рішучу відсіч. Деякі дипломати і офіційні особи ЄС заявили, що це була не більше ніж спроба Парижа виправдати свою колишню позицію, і що радники Макрона, схоже, не зовсім зрозуміли, скільки країн-кандидатів вже отримують підтримку.

«Все це не може приховати того факту, що французька пропозиція насправді спрямована не на реформування процесу вступу, а на припинення розширення ЄС», — зазначив дипломат ЄС.

Будемо серйозними

 У відповідь французькі дипломати назвали цю реакцію «дурним коментарем», і закликали інші країни утримуватися від подібних звинувачень: «Давайте будемо серйозними і конструктивними, оскільки в іншому випадку ми можемо довго звинувачувати один одного. Якби ми були проти розширення, це було б дуже просто, ми могли б накласти вето».

У неофіційному документі Франція підтвердила свою підтримку спільного підходу ЄС до країн Західних Балкан, включаючи Північну Македонію і Албанію, а також до Боснії і Герцеговини, Косово, Чорногорії і Сербії, які, як зазначається в документі, «належать Європі в силу їх історії, культури і географії ».

Читайте також — Foreign Рolicy: До чого може привести відкриття всіх кордонів у світі 

Матеріали Огляд ІноЗМІ містять оцінки виключно зарубіжних ЗМІ і не відображають позицію  RabinovichTV.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий