Метро не поновлюватиме роботи — Кличко щодо ситуації в Києві

Поки поліція «карає», мер обіцяє: Кличко відповів на запитання, які наразі найбільше турбують киян в умовах карантину.

Мер Києва Віталія Кличка провів онлайн-брифінг щодо ситуації в Києві в умовах запроваджених протиепідемічних заходів та обмежень, спрямованих на запобігання поширенню коронавірусної інфекції (COVID-19). Зокрема,  Кличко розповів про отримання Києвом експрес-лабораторій для діагностики коронавірусу, про роботу столичного транспорту в умовах карантину, про закупівлю медичних захисних масок та ін. В ідеозвернення Віталія Кличка, опублікованого на його Facebook-сторінці.

Про закриття метро

Отже, за словами мера, столичний метрополітен продовжить дотримуватися карантину і поновлювати роботу не збирається. Раніше секретар Київради Володимир Прокопів заявив, що київська влада розробляє план спецзаходів, щоб столичний метрополітен поновив свою роботу, але з деякими обмеженнями.

«Люди, які заявляють про це, не є фахівцями, не є відповідальними за транспортну галузь. По-друге, це може бути персональна думка, яку вони висловлюють», — заявив мер Києва Віталій Кличко в ефірі «Українського радіо».

Він підкреслив, що скасування руху метрополітену до 3 квітня — вимушений захід. А замість метро міська влада створює дублювальні маршрути громадського наземного транспорту, яких поки що недостатньо.

Про черги на зупинках

«Для медиків, правоохоронців та працівників підприємств, які забезпечують життєдіяльність міста, ми організовуємо розвезення на роботу. За кількість людей в транспорті повинна стежити Держпродспожівслужба. Сьогодні робота транспорту мотивована одним — перевозити киян, яким насправді потрібно їхати на роботу: лікарів, працівників продуктових магазинів, підприємств, які не можуть зупинитися. Давайте буде відверті: кожен день метро провозить 1,7 мільйона киян, немає такого транспорту, який би зміг перевезти таку кількість людей. Через це великі черги і незручності на зупинках. Ми ведемо переговори з перевізниками, на жаль, деякі приватні компанії зменшують кількість транспорту. Я вважаю це неприпустимим», — зазначив мер.

Про маски

Також за його словами, наступного тижня Київ розраховує отримати першу партію медичних масок — понад 100 тис.

«На наступному тижні ми розраховуємо отримати понад 100 тис. масок, виготовлення яких ми замовили на українських підприємствах. Їх поки шиють. Також замовили маски за кордоном», — заявив він в ефірі «Українського радіо» .

Кличко зазначив, що на сьогоднішній день ситуація з відсутністю медичних масок в аптеках дійсно критична.

Про літніх киян

Крім того, мер столиці заявив, що Київ організовує доставку продуктів і ліків одиноким пенсіонерам.

«Ми розуміємо, що категорія людей 60+ найбільш вразлива до коранавірусу і саме тому ми організували доставку продуктів, медикаментів, засобів гігієни для одиноких пенсіонерів, — щоб максимально обмежити їх контакти з іншими людьми», — сказав Кличко на брифінгу в четвер.

За його словами, понад 12 тисяч самотніх киян похилого віку потребують такої допомоги.

«Усі соціальні працівники інструктовано про запобігання поширенню інфекції, дотримуються правил гігієни, коли відвідують людей», — сказав міський голова, при цьому додавши, що всього в столиці проживає понад 600 тисяч людей старше 60 років.

Про наявність експрес-тестів

Всього за тиждень було зроблено 230 експрес-тестів киянам, їх роблять виключно за рекомендацією лікаря і виключно в медичних установах.

Про експрес-лабораторіях

Дві експрес-лабораторії для діагностики коронавируса, як ми і обіцяли, закупили, щоб встановити в аеропортах «Бориспіль» та «Жуляни». Ці лабораторії зараз знаходяться в 9-й лікарні та Олександрівської лікарні. Ці лабораторії дозволяють робити тести на протязі 30-40 хвилин з ймовірністю 97-99 відсотків. Ще 10 таких експрес-лабораторій Київ придбав і очікує протягом двох наступних тижнів.

Про апаратах штучної вентиляції легенів

Апаратів штучної вентиляції легенів в Києві 200. З них 133 в інфекційних відділеннях в базових лікарнях. Ми замовили ще додатково. Очікуємо кілька десятків апаратів на наступному тижні.

Як відомо, з 12 березня до 3 квітня щонайменше в Україні запроваджено карантин. Міста стали закривати усі заклади, крім маркетів і аптек. Кордон для іноземців закрито, міжміське автобусне й залізничне сполучення з 18 березня призупинено.

17 березня, о 23:00, припинили рух метрополітену в Києві, в інших містах метро теж не працює. Столична влада замінила його наземним транспортом, хоча в пасажирський транспорт пускатимуть лише по 10 людей, і то лише тих, хто буде в медичній масці.

Однак, як повідомляв  Rabinovich TV , незважаючи на всі заборони люди прагнуть потрапити на роботу – і ні правила безпеки, ні розпорядження Кабміну їх не зупиняють.  У соцмережах показали, як міста справляються без метро. Зокрема, вранці 19 березня, на багатьох зупинках в столиці спостерігалося незвично велике скупчення людей, а в ранковий час «пік» в салонах громадського транспорту спостерігалася тиснява. Багато пасажирів їхали без масок.