Милованов хоче скасувати ЄСВ: як це відобразиться на пенсії українців

Міністр економічного розвитку запропонував скасувати єдиний соціальний внесок, але підвищити інші податки, щоб компенсувати його скасування.

Глава Міністерства економічного розвитку Тимофій Милованов на своїй сторінці в Facebook висловив ідею про скасування ЄСВ. Він наголосив, що це поки що ідея, а не податкова ініціатива, і запропонував її обговорити. За словами міністра, змінювати податкову систему в Україні дуже складно. Але якби була можливість в один момент провести податкову реформу, він би запропонував скасувати або знизити податки на працю (ЄСВ, податок на дохід фізосіб) і підвищити податки на активи (податок на нерухомість, землю). При цьому міністр запропонував залишити ПДВ.

Чергова витівка

Експерти і преса неоднозначно відреагували на пропозицію міністра економіки. Особливо, з огляду на нещодавні скандали, в які потрапив Милованов. Нагадаємо, що міністр похвалив екс-главу НБУ Валерію Гонтареву, заявивши, що західні партнери вважають її великим реформатором. Також він зізнався, що не читає книги, тому що вважає їх нудними. Ну і наостанок жартома заявив, що він «дебіл». Попри те, що Милованов запропонував лише обговорити свої ідеї, експерти заговорили про те, що їх реалізація цілком можлива. Подейкують, що на літо 2020 року уряд готує концепцію податкової реформи.

Що кажуть експерти?

Економіст Олексій Кущ зазначає, що пропозиції Милованова реалістичні. За словами експерта, сьогодні багато країн піднімають економіку, знижуючи податки. Вважається, якщо в певних межах знижувати податковий тиск, то сумарні податкові надходження зростуть. Кущ згоден з міністром у тому, що податок на доходи фізосіб потрібно знижувати. На його думку, цей податок потрібно зменшити з 18% до 10%. Також потрібно скасувати військовий збір в розмірі 1,5%. Олексій Кущ вважає, що Україна потребує прогресивної шкали оподаткування. Це означає, що з менших зарплат повинен братися менший податок.

Експерт зазначив, що в разі скасування ЄСВ виникне величезна діра в Пенсійному фонді і як наслідок — проблеми з виплатою пенсій. На думку Куща, солідарна пенсійна система, яка діє в Україні, зжила себе, її необхідно міняти. Але щоб виплачувати ще 20-30 років пенсії тим, хто платив ЄСВ, потрібно шукати серйозні компенсатори.

Колишній нардеп Василь Хара заявив , що попри зміну влади, політика знищення України залишається незмінною. За його словами, пропозиція Милованова про скасування ЄСВ — це замах на жебрацьку пенсію. Хара наголосив, що міністр, схоже, не знайомий з Конституцією України, згідно з якою Україна є соціальною державою.

Завкафедрою в Інституті підготовки кадрів державної служби зайнятості України Андрій Черкасов поцікавився, хто буде оплачувати лікарняні, декрет, звідки буде виплачуватися допомога по безробіттю, якщо держава планує скасувати єдиний соціальний внесок.

Екс-нардеп Вадим Денисенко зазначив, що ЄСВ — це ключовий податок, за допомогою якого наповнюється Пенсійний фонд. При цьому, фонд щорічно має дефіцит приблизно в 50%. Тобто, наявного податку і так не вистачає, щоб виплачувати пенсію всім пенсіонерам. Податок на нерухомість, за словами експерта, сьогодні є місцевим податком, його встановлюють органи місцевого самоврядування. Вони тримають його в мінімальних межах, оскільки бояться бунтів. Денисенко зазначає, що Милованов по суті пропонує закривати дірку Пенсійного фонду за рахунок власників будинків, яких в Україні не так і багато. За словами колишнього депутата, найгірше, що Милованов генерує свої божевільні ідеї без будь-яких розрахунків.

Економіст Данило Монін впевнений, що уряд не запустить податкову реформу, оскільки в програмі Кабміну про неї немає ні слова. Експерт нагадав, що в програмі уряду говориться, що економіка буде стимулюватися за рахунок кредитів та інвестицій, а не за рахунок податкових змін.

Раніше RabinovichTV писав, як Милованов зізнався, що не цікавився Україною.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий