На Донбасі розпочалося розведення сил: чого чекати українцям?

Штаб ООС повідомив про початок розведення сил на Донбасі. Це стало можливим завдяки тижневому дотриманню режиму тиші.

Як і планувалося, 29 жовтня о 12.00 в населеному пункті Золоте-4 розпочалося розведення сил. Українська армія та представники самопроголошеної республіки мають одночасно відвести свої сили на один кілометр. Попри те, що супротивник продовжує порушувати режим тиші на інших ділянках, розведення сил все ж таки відбувається. Воно триватиме не більше місяця.

Причин для занепокоєння немає

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко зазначив, що розведення сил – це ключова умова для зустрічі у нормандському форматі. Якщо все пройде нормально, вже до кінця наступного місяця може відбутися зустріч. Пристайко також повідомив, що у Золотому працюватиме українська поліція.

Народний депутат Давид Арахамія запевнив, що у разі зриву домовленностей українська армія повернеться на свої позиції протягом 15-45 хвилин, тому не треба боятися, що супротивник займе наші території. За словами депутата, ризик, на який йде влада, контрольований. Крім цього, за розведенням сил спостерігають міжнародні партнери.

Дипломат Олександр Хара погоджується із заявами влади, зазначаючи, що контролювати ділянки, які залишає українська армія, не проблема. Повернутися на свої позиції військові також зможуть. На його думку, стратегія маленьких кроків для вирішення конфлікту на Донбасі дуже правильна. Але, за словами Хари, влада мала б краще комунікувати з громадянами та військовими, пояснюючи, що відбуватиметься у зоні конфлікту.

Що кажуть експерти?

Військовий експерт Микола Белесков вважає, що розведення сил в Золотому і Петровському стратегічно важливе для України. За його словами, для європейських партнерів це вагомий аргумент. Крім цього, відведення сил гарантує, що обидві сторони припинять вести вогонь. Белесков погоджується, що є певні ризики у розведенні сил. Наприклад, якщо супротивник, скориставшись ситуацією, захопить наші позиції, ми багато втратимо. Але, з іншого боку, це буде аргумент для Заходу. Експерт вважає, що зараз Володимир Зеленський робить все для того, щоб зустрітися з Володимиром Путіним і спробувати про щось домовитися. Белесков не виключає, що після зустрічі все розвиватиметься приблизно так само як при Порошенку.

Політолог Володимир Золотарьов вважає, що команда Зеленського дуже помиляється, погоджуючись на розведення сил. За його словами, ці помилки дорого коштуватимуть Україні. На думку експерта, нам розведення невигідне. До того ж, Золотарьов вважає, що повернутися на ключові позиції ЗСУ буде складно. Втім, експерт погоджується, що разом з відведенням сил ми отримали певне «вікно можливостей». Якщо домовленості будуть порушені, ми зможемо показати Європі, що лише ми по-справжньому прагнемо миру. Експерт не виключає, що в Офісі президента саме хочуть показати західним партнерам, що друга сторона домовленостей не виконує. При цьому Золотарьов вважає, що Україну готують до тривалого ізраїльського або кіпрського варіанту протистояння. Тобто, до замороженого конфлікту.

Військовий експерт Олег Жданов назвав розведення сил квитком в один кінець. На його переконання, представники самопроголошених республік все одно порушуватимуть домовленості. Він нагадав, що Росія не обіцяла, що сили ДНР та ЛНР не займуть ці позиції. Жданов зазначив, що розведення сил в Станиці Луганській мало негативні наслідки, адже жоден військовий з того боку відведений не був – їх просто переодягнули у форму МНС.

Нагадаємо, що наступними населеними пунктами, де має відбутися розведення сил стане Золоте та район сіл Петрівське-Богданівка.

 

Раніше RabinovichTV писав, що ДБР взялося за топ-розвідника Сємочка.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий