На перепис населення виділили 3,4 млрд гривень: навіщо він потрібен?

Мінфін виділив понад 3,4 млрд гривень на статистичні спостереження, в тому числі на проведення загальнонаціонального перепису населення. Розбираємося, як він буде проходити.

Перший і єдиний в незалежній Україні перепис населення пройшов в 2001 році. З тих пір багато чого змінилося, а держава як і раніше використовує старі дані для планів і управління. До речі, згідно з рекомендаціями ООН, перепис потрібно проводити як мінімум раз в 10 років.

Перепису бути!

У грудні 2019 року на території Оболонського і Бородянського районів пройде пробний перепис населення. Повний перепис має пройти в Україні не пізніше листопада 2020 року. Народний депутат Галина Третьякова зазначає, що перепис населення обов’язково відбудеться. За її словами, дані перепису дуже цікаві з точки соціально-економічного життя країни, вони будуть корисні в усіх сферах. Крім цього, подивившись динаміку перепису, можна буде зрозуміти, наскільки ми змінилися. Третьякова наголосила, що ситуація з даними катастрофічна, оскільки держава толком не знає, скільки точно людей живе в Києві.

Чи прийдуть в гості?

Поки що влада не вирішила, яким саме чином порахувати населення України — знову ходити по домівках або придумати більш сучасний спосіб. Міністр Кабміну Дмитро Дубілет вважає, що можна заощадити колосальну суму, якщо зробити електронний перепис, об’єднавши 6-7 різних реєстрів в єдиний. Чиновник пропонує збирати всю інформацію в один реєстр. Буквально всю — починаючи від покупки нерухомості, оформлення кредиту, закінчуючи тим, чи прийшла людина голосувати на вибори. Галина Третьякова пояснила, що зараз у кожного відомства є своя база даних, свій реєстр. Влада хоче ці реєстри об’єднати. За словами нардепа, зараз уряд думає — витрачати мільярди гривень на походи по квартирах або провести перепис методом звірки баз.

А чи потрібен він?

Політолог Володимир Бондаренко зазначає, що перепис населення потрібно проводити, оскільки він дозволить уникнути перекосів при проведенні реформ. Для будь-якої реформи потрібно чітко розуміти, скільки в Україні залишилося трудоспоспособного населення, скільки людей передпенсійного віку, скільки пенсіонерів. Крім цього, використовуючи дані перепису, можна буде реально оцінювати перспективи багатьох інфраструктурних проектів.

В уряді зазначають, що перепис потрібен хоча б для того, щоб навести порядок в соціальній сфері. Для цього вже до кінця 2019 року в Україні звірять (верифікують) всі реєстри. За словами прем’єр-міністра Олексія Гончарука, на даний момент в реєстрах дуже багато неправдивої інформації.

Що кажуть експерти?

Директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ Елла Лібанова зазначає, що перепис населення покаже повну характеристику жителів країни, адже він передбачає ряд питань, на які люди повинні будуть відповісти. Перепис дозволить дізнатися стать, вік, статус на ринку праці, рідну мову та етнічну приналежність. Також людей питатимуть, чи збираються вони залишати країну. За словами Лібанової, перепис допоможе розрахувати рівень народжуваності в країні, а також побачити склад українських сімей.

Економічний експерт Віктор Скаршевський зазначає, що перепис населення дозволить збільшити ВВП на душу населення на 20%. Все тому, що реальне населення України, на думку експерта, скоротилося до 32-33 млн осіб, а не 42 млн, як показує Держстат. Скаршевський зазначає, що перепис переносили кілька разів не просто так. Владі не вигідно його проводити, адже відразу ускладняться махінації з голосами виборців на виборах, а роздуті витрати на соціалку доведеться скоротити.

Фінансовий аналітик Олексій Кущ вважає, що перепис населення може мати неприємні наслідки для українців. Він пояснює, що перепис дає державі інформацію про основні напрямки економічної і соціальної політики. Він, наприклад, може призвести до посилення субсидіарної політики. За словами Куща, в процесі анкетування може виявитися, що матеріальне становище українців набагато краще, ніж думала держава. Тому допомагати їм можна менше.

HR-експерт Тетяна Пашкіна не так песимістична в своїх міркуваннях. На її думку, перепис дозволить компаніям, які працюють в Україні, краще складати стратегічні прогнози. Це допоможе компаніям ефективніше рекрутувати людей і відкривати нові підприємства в правильних місцях.

Хочуть українці чи ні, в наступному році нас, ймовірно, перерахують. Будемо сподіватися, що це піде тільки на користь нашій державі, а не на шкоду людям та соцзахисту.

Раніше Rabinovichtv писав, що потрібно зробити владі, щоб залучити в Україну інвесторів.

Читайте нас в Facebook   і Тwitter , також підписуйтесь на канал в Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.   

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий