На в’їзді в район Китаю у туристів сканують телефони: що шукають?

На в’їзді в мусульманський район Китаю у туристів сканують телефони за допомогою спеціального додатку.

Китайська влада за допомогою спеціальної програми сканує і завантажує вміст смартфонів туристів, які в’їжджають в Синьцзян-Уйгурський автономний район. Журналістам кількох західних видань і експертам з кібербезпеки вдалося вивчити її і зрозуміти, для чого саме вона призначена.

Про це повідомляє Медуза.

Синьцзян-Уйгурський автономний район — регіон на північному заході Китаю, населений переважно уйгурами. Це тюркський народ, що сповідує іслам. За жителями регіону, який влада Китаю вважає потенційно небезпечним, організовано постійне стеження за допомогою камер відеоспостереження з функцією розпізнавання облич, а також спеціального додатку JingWang. Він відстежує інформацію на смартфонах. У регіоні також існує система «соціального кредиту» і є «виховні табори», куди можна потрапити за «надлишкову релігійність».

Додаток, який встановлюють на телефони туристів, має назву «Фен цай» (Fēng cǎi, Fēng — «бджола», cǎi — «збирати») або BXAQ. Він використовується на телефонах з операційною системою Android. Айфони, за свідченнями туристів, перевіряють інакше — підключаючи до спеціального пристрою за допомогою USB.

Як з’ясували експерти, додаток зберігає і відправляє на сервер всі контакти телефону, текстові повідомлення, інформацію про дзвінки та події в календарі, а також дані про інших додатках і використовуваних там іменах користувачів.

Додаток перевіряє телефон на наявність певних файлів, які китайський уряд, ймовірно, вважає підозрілими. Назви файлів в коді не вказані, але експертам вдалося визначити 1300 з них.

Багато з цих файлів мають екстремістську спрямованість — це пропагандистські матеріали терористичної організації «Ісламська держава» на різних мовах, інструкції з виготовлення зброї і, наприклад, по підриву залізничних колій. У списку опинилися також файли,які можуть бути в телефонах у багатьох мусульман — наприклад, аудіозаписи фрагментів Корану у виконанні відомих священнослужителів.

Інші файли — це посібники з арабської граматики, фотографії Далай-лами, книга про війну в Сирії «Сирійський джихад» дослідника Чарльза Р. Листера та книга із саморозвитку «33 стратегії війни» автора на ім’я Роберт Грін.

Нарешті, додаток шукає в смартфонах туристів пісню «Cause and Effect» японської грайндкор-групи Unholy Grave. Motherboard зазначає, що у цієї групи також є пісня під назвою «Taiwan: Another China».

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий