НАБУ затримало директора держпідприємства «Оператор ринку»

Сьогодні правоохоронці повідомили про підозру шести особам, які причетні до «Роттердам +» і нанесення Україні багатомільйонних збитків

Національне антикорупційне бюро України затримало директора «Оператора ринку» Володимира Євдокимова за ймовірну причетність до схеми з введенням так званої формули «Роттердам+». Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Повідомляється, що сьогодні правоохоронці повідомили про підозру шести особам, які причетні до «Роттердам +» і нанесення збитків в розмірі 18,87 млрд гривень. Йдеться про екс-главі Нацкомісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг Дмитра Вовці, чинному директора «Оператора ринку» Володимир Євдокимова (колишній член НКРЕКП) і інших членів комісії і представників приватної компанії.

«Одного з підозрюваних — екс-члена НКРЕКП (Євдокимова, — ред.) — затримали. Місцезнаходження ще чотирьох — екс-глави НКРЕКП і топ-менеджерів групи компаній поки невідомо», — йдеться в повідомленні.

За даними слідства, представники групи приватних теплогенеруючих компаній в 2015 році почали тиснути на Вовка з метою впровадження формули «Роттердам +», яка в тарифі на електроенергію містить витрати на доставку вугілля до України, які насправді не проводились.

У березні 2016 комісія ввела «Роттердам +», який приймався при розрахунку тарифу для всієї теплової генерації, що призвело до зростання вартості всієї електроенергії і тарифів для промисловості, соціальної інфраструктури і бізнесу.

НАБУ стверджує, що в результаті цих дій споживачам протягом 2016-2017 років завдано збитків в розмірі 18,87 млрд гривень, з яких 14,3 млрд гривень отримали ініціатори «Роттердам +».

Нагадаємо, в лютому НАБУ прийшло до НКРЕКП з обшуком у справі «Роттердам+». Тоді детективи заявили, що комісія приховує частину документів, які містили окремі елементи прогнозованого розрахунку оптової ринкової ціни на електроенергію.

В червні Кабінет міністрів призначив Володимира Євдокимова директором державного підприємства «Оператор ринку».

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий