ЗМІ: Вовку готують підозру через Роттердамське вугілля. Той не в курсі

Майже 19 млн збитків за «Роттердам+»… Допоки екс-глава НКРЕКУ Вовк перебуває у Британії, йому готують підозру щодо справи про можливе зловживання службовим становищем членами НКРЕКП.

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) підготувало повідомлення про підозру колишньому голові Національної комісії держрегулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Дмитру Вовку у справі можливого зловживання службовим становищем членами НКРЕКП при затвердженні оптової ціни електричної енергії за формулою «Роттердам+».

Про це «Українським Новинам» повідомило джерело в правоохоронних органах.

При цьому він повідомив, що Вовк відсутній в Україні, він перебуває за кордоном. Нібито проживає у Великобританії.

Отже, в повідомленні Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) зазначається, що в рамках розслідування кримінального виробництва було встановлено, що колишні члени НКРЕКП, діючи за попередньою змовою групою осіб, разом з іншими посадовими особами комісії і при пособництві посадових осіб підприємств приватного сектору економіки, використовуючи своє службове становище, розробили і необґрунтовано прийняли регуляторний акт, реалізація якого завдала споживачам понад 18 868 млн гривень збитків.

Довідка: Дмитро Вовк (1989 року народження) був призначений на посаду т. в. о. голови НКРЕКП наприкінці грудня 2014 року. З червня 2015 року він вступив у повноваження голови регулятора. До призначення на цю посаду, він не мав досвіду роботи в сфері енергетики. У 2009-2013 роках він працював в інвесткомпанії ICU, яка консультувала угоди бізнесу президента Петра Порошенка. З березня 2013 року по грудень 2014 року Вовк працював у Москві в корпорації Roshen, яка також належить президентові.

За час каденції Вовка була прийнята скандально відома формула «Роттердам+», яка, як вважають експерти, генерує надприбуток для теплової генерації, зокрема компанії ДТЕК Ріната Ахметова. На сьогодні впровадження формули «Роттердам+» є предметом розслідування НАБУ.

Також комісія під його керівництвом реалізувала план підвищення тарифів на електроенергію для населення, і при цьому також підвищувала тарифи для промисловості, що не дало можливості побороти перехресне субсидування на ринку електроенергії.

За час керівництва Вовка, НКРЕКП намагалася ввести абонплату за газ, а також прийняла рішення про запровадження стимулюючого тарифоутворення для обленерго, яке встановлює норми прибутковості на старі і нові активи в розмірі 12,5%. Ставка на старі активи була розкритикована поруч експертом. Експерт в області енергетики, колишній член НКРЕКП Андрій Герус вважає, що нові тарифи дозволять власникам обленерго додатково отримувати близько 30 млрд грн на рік.

Згодом, в Україні припинила діяти формула «Роттердам+».

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий