НБУ знизив облікову ставку: чим це загрожує українцям?

Іноземні інвестори перестали вкладати в державні облігації, через що приплив валюти в Україну зменшився.

У той же час, як повідомляють в Нацбанку, вони інвестори поки не виводять свої інвестиції з країни.

«Втім, в останні тижні приплив коштів нерезидентів в державні облігації призупинився. Нерезиденти не нарощувати свій портфель, хоча і не виводили інвестиції з України. Гроші, отримані від погашення короткострокових паперів, вони вкладали в інші випуски ОВДП, але вже на більш довгі строки» , — повідомили в Нацбанку.

НБУ не став через це радикально знижувати ставку, а зменшив на 0,5% (замість 1%) — до 16,5% річних.

«У той же час члени КМП звернули увагу на ризики збереження високого тиску на інфляцію з боку споживчого попиту і продовження зростання заробітних плат темпами, що перевищують темпи підвищення продуктивності праці в Україні. Такі фактори впливу на інфляцію повинні нівелюватися безпосередньо монетарними інструментами. Відповідно реалізація цього ризику змушуватиме Національний банк повільніше знижувати облікову ставку», — пояснили в НБУ.

Нагадаємо, 5 вересня Нацбанк зменшив облікову ставку в Україні до 16,5% річних. 18 липня облікову ставку в Україні знизили з 17,5% до 17% річних.

Облікова ставка — це відсоток, під який банк-регулятор видає кредити комерційним банкам, внаслідок чого визначає і вартість кредитів і депозитів для населення. Зниження або підвищення її безпосередньо впливає на інфляцію: чим менше облікова ставка — тим більше це стимулює громадян брати кредити, більше витрачай, а значить і впливати на зростання цін.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий