Німеччина, Франція, Італія і Мальта готують спільну міграційну угоду

Питання про те, що робити з Міранте, нікуди не зникло. Німеччина, Франція, Італія і Мальта вирішили підписати нову угоду, яка експерти вже назвали «спірним».

Угода, яка повинна бути укладена на зустрічі міністрів внутрішніх справ чотирьох країн на Мальті в понеділок, 23 вересня, є новою спробою вирішити проблему, яка сильно роз’єднує ЄС після міграційного кризи 2015 року.

Такі країни, як Італія і Мальта, роками скаржилися на те, що інші члени ЄС відмовилися прийняти справедливу частку мігрантів, які прибувають на південні береги Європи.

Очікується, що на зустрічі будуть присутні міністр внутрішніх справ головуючої в ЄС Фінляндії та представники Європейської комісії.

У проекті документа викладено «добровільні зобов’язання держав-членів». Мета полягає в тому, щоб «створити більш передбачуваний і ефективний механізм тимчасової солідарності для забезпечення гідної висадки мігрантів, взятих на борт у відкритому морі».

Але договір може виявитися спірним, оскільки він стосується осіб, які шукають притулку, та мігрантів, а не біженців. Це може відкрити схему для людей, які з меншою ймовірністю отримають міжнародний захист через такі причини, як переслідування або війна.

Іншими словами, за цією схемою Франція і Німеччина можуть приймати людей, які з набагато більшою ймовірністю будуть вважатися економічними мігрантами.

Однак один дипломат припустив, що ця термінологія буде відкрита для тлумачення і що на практиці «країни, які переміщують тільки біженців, будуть продовжувати переміщати тільки біженців».

За словами дипломата, число осіб, які шукають притулку, які можуть бути охоплені цією схемою, буде менше 10 000 осіб.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий