Пріоритети бізнесу: підприємці поставили завдання для влади

При позитивній динаміці виконання поставлених бізнесом завдань призведе у зростання економіки на 5-7% за рік.

Український бізнес визначив для влади ключові пріоритети, які допоможуть країні досягти економічного зростання на 5-7% за рік.

«Більшість пріоритетів бізнесу переплітаються з ключовими питаннями, які обговорювалися на форумі в Давосі, — економіка, технології, промисловість і екологія. Водночас тільки разом з базовими речами — справедливої ​​судової системи, дієвими правоохоронними органами та наявністю рівних правил гри — вони допоможуть забезпечити реальні зміни в країні», — зазначила виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев’янко, передає «Сегодня».

Пріоритетними виділили такі завдання:

  • Протидія тіньовій економіці, яка, в залежності від сектора, коливається від 25% до 60% і створює нерівні правила гри на ринку, заважає прозорого бізнесу розвиватися. Зокрема, мова йде про боротьбу з контрабандою і фальсифікатом, захист прав інтелектуальної власності.
  • Зниження податкового навантаження на фонд оплати праці та тиску на легальний бізнес. «Досвід минулого року показав, що іноді під гаслами модернізації податкової системи можуть пропонуватися не зовсім раціональні податкові новації та вибіркове додаткове оподаткування саме сумлінних платників», — відзначили в ЄБА.
  • Впровадження принципів circular economy, зокрема, європейський підхід в питанні сортування відходів (введення розширеної відповідальності виробника), адже зараз понад 93% відходів вивозиться на звалища і тільки 4,18% відсортовуються.
  • Гармонізація законодавства України з нормами ЄС, щоб українська продукція відповідала європейським вимогам і бізнес не мав проблем з поставками продукції з і в ЄС.
  • Ухвалення сучасного трудового законодавства.
  • Продовження медичної реформи, наявність прозорих критеріїв для подальшого розширення програми «Доступні ліки» і контроль якості ліків.
  • Сприяння розвитку міжнародної торгівлі, зокрема, розв’язання питання нестачі дозволів на вантажні автомобільні перевезення, а також введення «промислового безвізу».
  • Сприяння інноваціям, розвитку освіти та впровадження нових технологій в бізнесі та в державному управлінні.
  • Відкриття ринку землі, яке буде сприяти інноваціям та впровадженню нових технологій в бізнесі та в держуправлінні.
  • Стимулювання інвестиційної привабливості України в цілому і регіонів зокрема.

«Минулий рік приніс важливі зрушення в напрямку делегування певних функцій і активів приватному сектору — запуск» великий «приватизації та механізму концесії. Сподіваємося на продовження цієї тенденції й у 2020 році. Це позитивні сигнали для інвесторів і нові можливості для залучення фінансування та зменшення корупційних проявів», — відзначили в ЄБА.