Влада змінює правила: продавати квартири «по-чорному» не вийде

У 2020 році зміняться правила гри на інвестиційному ринку: хто «виграє» від змін в законодавстві?

З кожним роком проблема недобросовістних забудовників у столиці зростає. Адже гроші вирішують усі суперечливі питання… Час від часу, небайдужі люди у соцмережах, або у стрічці новин повідомляють про скандальні забудови, та як бути обачними і не купувати квартири у неперевірених забудовників, які ведуть незаконну діяльність.  Однак, на жаль, без шахрайських схем не обходиться…

Тому, щоб більше таких резонансних подій, не траплялося, у 2020 році зміняться правила гри на інвестиційному ринку, зокрема, в сфері нерухомості. Однак, хто «виграє» від змін в законодавстві роз’яснила представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Олена Шуляк.

За її словами, до кінця 2020 року планують запровадити загальний реєстр всієї первинної нерухомості. Забудовники зможуть виставляти на продаж тільки зареєстровані в ньому квартири.

«Це можна зробити таким шляхом. Забудовник спочатку отримує всі дозвільні документи, а потім додається до реєстру: причому там реєструється не просто будинок, а кожна квартира. Продавати квартири він зможе тільки тоді, коли їх внесуть до реєстру. Немає квартир у реєстрі – продавати нічого не можеш. А в реєстр можеш потрапити тільки тоді, коли є всі дозвільні документи. Реєстратор все перевірить», – цитує Finance.ua пояснення депутата.

Це нововведення покликане захистити інвесторів, розв’язати проблему довгобудів і подвійних продажів квартир на первинному ринку, повідомила представник Кабінету міністрів у Верховній Раді.

За даними нардепа, з 2015 року українці щороку вкладають у первинну нерухомість понад 1 млрд євро. Однак ці інвестиції залишаються незахищеними. Вона запевнила, що цілком реально унеможливити незаконне будівництво в Україні вже в найближчій перспективі – до кінця поточного року.

«Українці можуть інвестувати свої гроші в метри квадратні, а потім виявляється, що у будинку взагалі не було дозвільних документів… Десь було відверте шахрайство, десь не вистачило коштів у забудовника… Це проблема глобального масштабу для України», – наголосила вона.

Шуляк зазначила, що реєстр в тому числі розв’яже проблему з «надбудовами», коли проект 6-поверхового будинку в процесі будівництва раптом «перетворюється» на 20-поверховий.

«Якщо дозвільна документація на 6 поверхів – то реєструються квартири, розташовані на шести поверхах. Хочеш продавати на 8, 9, 10? Треба змінити проектну документацію, отримати всі дозволи на зміну таких технічних параметрів. Забудовника перевірять, зареєструють, і тоді вже люди зможуть купувати. Тільки так”, – констатувала вона.

Ще одним «важелем», за її словами, стане надання права голосу інвесторам, які вже придбали квартири.