Режим «Coding»: Як після 28 січня дивитися головні телеканали країни

Українські канали скоро закодують. Які саме телеканали заблокують, чи можна обійти блокування і головне питання — як можна буде знову почати дивитися улюблені програми?

Лічені дні лишаються на те, аби українці вирішили питання: дивитися чи не дивитися улюблені програми і фільми. Як відомо, з 28 січня в Україні будуть закодовані головні телеканали. Тобто, власники супутникових антен не зможуть безкоштовно дивитися найбільш рейтингові українські телеканали. 

Всього закодують 23 телеканали, які до цього вдавалося дивитися за допомогою звичайного тюнера. І найбільше від цього постраждають мешканці сіл, де звичайна дециметрова антена насилу ловить сигнал т2.

Які саме телеканали заблокують, чи можна обійти блокування і найголовніше питання – як можна буде знову почати дивитися улюблені програми?

Отже, станом на сьогодні в Україні близько 4 мільйонів домогосподарств користується супутниковими «тарілками». Як правило, встановлюють їх мешканці сіл і селищ міського типу. Там досить важко отримати чіткий сигнал за допомогою звичайних дециметрових антен і приставки т2. «Тарілка» гарантовано ловить більшість українців телеканалів, а також не закодовані зарубіжні, пишуть «Вісті.ua».

Як вже вище зазначалося, недоступними для українців, що користуються супутниковою антеною і не оплачують послуги провайдерів, стануть відразу 23 канали, які з понеділка, 28 січня, у теле-меню позначатимуться як закодовані. А саме:

* 1+1 media – телеканали: 

* 1+1;

* 2+2;

* ТЕТ;

* ПлюсПлюс;

* УНІАН;

* Бігуді

StarLightMedia – телеканали: 

* СТБ;

* ICTV;

* Новий канал;

* М1;

* М2.

Inter Media Group – телеканали: 

* Інтер;

* НТН;

* К1;

* К2;

* Мега;

* Піксель;

* Zoom;

* Enter-фільм

Медіа група Україна – телеканали:

* ТРК Україна;

* НЛО ТВ;

* Індиго;

* Ескулап ТБВ.

У вільному доступі ж залишаться переважно новинні телеканали, які не збираються кодувати сигнал.

До таких телеканалів належать:

* UA Перший; 

* Прямий;

* 5 канал;

* NewsOne;

* 112 канал;

* ZIK;

* Еспресо ТБ;

* Рада;

* Культура та інші. 

Це означає, що українці в першу чергу позбудуться розваг, а ось за новинами й політичною аналітикою можна буде стежити абсолютно безкоштовно.

Чи є вихід?

Вихід є завжди! Для мешканців міст, звичайно, все набагато простіше – вони можуть підключати кабельне телебачення або користуватися IPTV за допомогою Інтернету. Для мешканців же сіл, у яких із прийомом сигналу з обласних телебашт є проблеми, вихід тільки один – укласти договір зі супутниковим провайдером. В Україні їх всього два – Viasat і Xtra TV .

Пакети для перегляду загальнонаціональних телеканалів у провайдерів коштують 70-90 грн . Більш просунуті пакети із великою кількістю телеканалів коштують уже від 90 грн і дорожче . Все залежить від того, які конкретно запити у тієї чи іншої родини: чи потрібні спортивні телеканали, телеканали із фільмами, мультиками.

Що потрібно?

Для того, аби підключити послугу провайдера – зателефонуйте їм. Доведеться придбати або взяти у розстрочку тюнер, який коштує приблизно  1100 грн .

До речі, зламати кодування на даний момент неможливо, тому доведеться або платити провайдеру, або намагатися безкоштовно ловити сигнал за допомогою  т2 , або ж насолоджуватися не закодованими телеканалами. Тому, що робити далі після 28 січня – вже вирішувати вам…