Саудівська Аравія потроїла поставки українського м’яса

Експорт українських фермерських товарів зростає. Що сприяє швидкому зростанню міжнародної торгівлі?

Експорт українського м’яса за рік виріс майже на 11%, при цьому в Саудівську Аравію українського м’яса поставляється втричі більше.

За підсумками трьох кварталів 2019 року експорт продукції м’ясної групи збільшився в порівнянні з відповідним періодом 2018 року зі $ 479 млн до $ 531 млн — майже на 11%, заявив заступник директора Національного наукового центру Інститут аграрної економіки Микола Пугачов, повідомляє UAFES.

Позитивна динаміка спостерігається через пошуки виробниками нових ринків збуту, після того як був втрачений основний споживач — Росія.

«По-перше, триває широка географічна диверсифікація і закріплення на нових ринках збуту після втрати російського. Якщо ще в 2015 році позиції основного імпортера українського м’яса і субпродуктів утримувала Росія, то з 2017 року переважають поставки на ринки країн Європи і Азії», — пояснив експерт.

У 2019 лідером серед імпортерів українського м’яса стала Саудівська Аравія (18,1% всього імпорту), яка закупила продукцію на $ 96 млн, що втричі більше, ніж за січень-вересень 2018 року ($ 31 млн).

Друге місце зайняли Нідерланди (15,2% українського імпорту), які два роки поспіль очолювали рейтинг імпортерів, зазначив експерт.

Далі серед за обсягом імпорту — Словаччина (8,9%), Білорусь (6,4%), Азербайджан (5,2%), Ірак (4,4%), ОАЕ (3,9%), Казахстан (3, 5%) і Гонконг (3,3%).

«Всього в названі країни експортується понад 69% м’ясопродукції в грошовому обсязі», — повідомив Пугачов.

Другим фактором, що впливає на збільшення експорту агропродукції цієї групи, є зростання вартості і обсягів поставок на зарубіжні ринки м’яса птиці, зазначив він. Ця тенденція намітилася ще в 2017 році і зберігається до цих пір.

За січень-вересень 2019 року вартість експорту м’яса птиці збільшилася проти торішніх показників за відповідний період на 15% — з $ 381 млн в минулому році до $ 439 млн при зростанні обсягів експорту цього виду м’ясної продукції з 244 тис. Т до 303 тис. Т.

Таким чином, збуваються попередні прогнози щодо суттєвого збільшення за підсумками року обсягів експорту м’яса і субпродуктів, підсумував Пугачов.

Як повідомляв Rabinovichtv, за минулий рік в Україні значно подорожчала м’ясна кошик. Зростання вартості м’яса склав 11%.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий