В Україні проведуть «перепис» усіх домашніх тварин

Українців зобов’яжуть чипувати своїх домашніх тварин, зробити їм щеплення і внести в спеціальний держреєстр

В Україні хочуть ідентифікувати всіх домашніх (котів, собак та ін.), а також диких тварин, які перебувають у неволі і напіввільних умовах. Їх усіх внесуть в існуючий Єдиного державного реєстру, де зараз ведуть облік худоби, свиней, коней та ін.

Необхідність впровадження обов’язкової ідентифікації і реєстрації тварин обговорили 11 листопада 2019 року в рамках робочої групи, в яку входять нардепи, чиновники з Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища, ДП «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин», зоозахисники та представники громадськості. Відповідне зобов’язання Україна взяла на себе перед ЄС.

Ідентифікованими вважаються тварини, які мають:

систему електронної ідентифікації (імплантований мікрочіп);

паспорт, який повинен бути виданий уповноваженим органом у сфері ветеринарної медицини, що підтверджує щеплення тварини проти сказу. Також в паспорті буде вказано власник тварини.

«Створення Держреєстру домашніх тварин необхідно для створення належного обліку домашніх тварин і контролю за їх переміщенням, підтвердження права володіння твариною, успішного вирішення проблеми безпритульних тварин», — зазначив директор ДП «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» Ігор Клименок.

За словами чиновників, «перепис» тварин потрібно провести для забезпечення епізоотичного та епідеміологічного благополуччя країни, зокрема щодо особливо небезпечних захворювань спільних для людей і тварин, наприклад, сказу.

Дані щодо термінів проведення обов’язкової ідентифікації і її вартості для власників тварин чиновники поки не називають.

 

Як повідомляв RabinovichTV , Мінкульт припиняє придбання нових тварин та створює робочу групу, що має якомога швидше розробити план виведення тварин із державних цирків .

Читайте нас в Facebook  і Тwitter , також підписуйтесь на канал в Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.       

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий