Що робити в разі втрати роботи. Інструкція від уряду

Міністерство економіки та Держслужба зайнятості вирішили поінформувати громадян про те, як діяти в разі втрати роботи.

Станом на 16 квітня кількість безробітних, зареєстрованих в службі зайнятості, становила 400,9 тис. Осіб, що на 27% більше, ніж на аналогічну дату минулого року. Починаючи з 12 березня, початку карантину, зареєструвалися 89,2 тис. безробітних.

Спочатку необхідно зареєструватися в центрі зайнятості. Для цього потрібно заповнити або написати власноруч тільки дві заяви — про надання статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю. Їх можна подати двома способами: через ящик для кореспонденції в центрі зайнятості або по електронній пошті.

Громадяни України, які повертаються з-за кордону, реєструються на загальних підставах, додали чиновники, пише UBR.ua.

Розмір допомоги по безробіттю визначається залежно від страхового стажу людини і його заробітної плати. Максимальна виплата становить 8408 грн (4 прожиткових мінімуми для працездатних осіб). Мінімальна допомога, яка виплачується застрахованим особам залежно від страхового стажу, становить 1800 грн, без урахування страхового стажу — 650 грн. Загальна тривалість виплати не може перевищувати 360 календарних днів, а для осіб передпенсійного віку — 720.

У повідомленні сказано, що фінансування допомоги по безробіттю здійснюється щодня в плановому режимі відповідно до законодавства.

Професійне навчання зареєстрованих безробітних в період карантину проходить в дистанційному режимі. Якщо підприємство працює, на замовлення роботодавця триває індивідуальне професійне навчання і стажування на робочих місцях.