«Слуга народу» змінила ідеологію: що це значить?

На з’їзді правлячої партії новий глава Олександр Корнієнко заявив, що політична сила буде шукати компроміс між ліберальними і соціалістичними ідеями. Що це означає?

Під час парламентських виборів у партії «Слуга народу» заявляли, що сповідують ідеологію лібертаріанство, яка ставить вище за все політичну свободу і виступає за обмеження державної влади. Однак на недавньому з’їзді в партії заявили, що вирішили змінити курс на соціалізм. За словами керівника фракції «Слуга народу» Давида Арахамія, влада повинна відповідати запиту людей на соціальну державу. При цьому він погоджується, що завдання поєднати ліберальні та соціальні ідеї вельми важке.

Чим відрізняється лібертаріанство від соціалізму?

Арахамія вирішив пояснити різницю між старою і новою ідеологією партії на бомжах. За його словами, при лібертаріанстві якщо ти не зміг заробити, ти можеш стати бездомним і померти. Державі не буде до тебе ніякого діла. У соціальній державі кожного бомжа необхідно переорієнтувати, працевлаштувати і допомогти встати на ноги.

Політичний експерт Тарас Семенюк заявив, що «Слуга народу» вибрала дві абсолютно різні взаємовиключні ідеології. При соціалізмі держава диктує правила, а лібералізм — це умовна відсутність держави. При лібералізмі ринок сам керує всіма процесами, при соціалізмі процесами управляє держава. За словами експерта, складається враження, що у правлячої партії немає стратегії та проекту, немає чітких орієнтирів.

Гендиректор Rozetka Владислав Чечоткін зазначив, що зміна курсу «Слуги народу» пройшла практично непоміченою, хоча значить вона дуже багато. За словами експерта, українці, схоже, зовсім не розуміють, про що йде мова, адже зміна ідеології — це розворот практично на 180 градусів. Чечоткін заявив, що між лібертаріанством і соціалізмом — ціла прірва. В одній ідеології все побудовано навколо свободи людини, в другій — навколо держави, яка вершить долі. При лібертаріанстві бізнес сам вирішує, як йому розвиватися, а споживач вирішує, жити такому бізнесу чи ні. При соціалізмі держава вирішує, як і кому розвиватися, які галузі робити пріоритетними. Бізнес же в соціальній державі виконує обслуговуючу функцію. На думку Чечоткіна, для України зі слабо розвинутим бізнесом орієнтир на соціалістичну ідеологію утопічний.

Що думають експерти?

Політтехнолог Дмитро Раїмов вважає, що заява «Слуги народу» про курс на соціалізм просто закопує економічне піднесення і процвітання України. Він здивований, що при владі в країні молоді люди, а по факту — молоді пенсіонери-соціалісти, які вже готуються до виборів. За словами експерта, в Україні соціалізм буде виглядати наступним чином: з доходів українців буде стягуватися все більше і більше податків. При цьому держава сама буде вирішувати, куди ці гроші перерозподіляти. На думку Раїмова, в «Слузі народу» не до кінця розуміють, що таке соціалізм.

Засновник Ukrainian Fashion Week Олександр Соколовський вважає, що Україна продовжить своє падіння в безодню, якщо «Слуга народу» дійсно буде слідувати декларованим ідеям. За словами бізнесмена, соціалізм — це про те, хто буде біля корита займатися перерозподілом податків та інших ресурсів. На думку експерта, Україні ніколи не наздогнати Польщу, поки влада не розуміє, що саме потрібно змінювати для підйому економіки.

Фінансовий аналітик Олексій Кущ не так скептично налаштований до ідеї політичної сили. За його словами, поняття «ліберальний соціалізм» є в світовій економіці. Більш того, ця модель діє в багатьох розвинених країнах, в тому числі в Швейцарії, Німеччині та Австрії. При цій моделі держава залишає в спокої бізнес, але підприємці замість цього беруть на себе високий рівень соціальної відповідальності. Держава в цій системі знаходиться на стороні найманих працівників. Кущ додав, що, безумовно, порівнювати українські реалії з європейським ліберальним соціалізмом не можна, оскільки у нас все відбувається з точністю до навпаки. Експерт упевнений, що ліберальний соціалізм від правлячої партії буде дуже далекий від реального ліберального соціалізму.

Раніше RabinovichTV писав, що «Слуги народу» готуються розпродавати українську землю.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий