Страх перед коронавірусом: Кабмін затвердив новий план боротьби

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль затвердив новий «посилений» план боротьби з поширенням коронавіруса. Подробиці.

Поки Европа в страху епідемією коронавирусу: люди, відстоявши великі черги, масово скуповують продукти з тривалими термінами зберігання, антисептики для рук, засоби для чищення, воду і предмети першої необхідності та особистої гігієни. В цей час в Україні, щоб не було  панічних настроїв в суспільстві та  страху на випадок розростання епідемії, у понеділок, 9 березня, прем’єр-міністр Денис Шмигаль затвердив новий посилений план боротьби з поширенням коронавірусуної інфекції COVID-19.

Про це повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів України.

Отже, прем’єр доручив керівникам відомств переглянути запаси держрезерву на предмет забезпечення засобами індивідуального захисту населення з урахуванням тримісячної потреби і до 11 березня визначити обсяг коштів необхідний для поповнення держрезерву.

Також глава уряду доручив представити інформацію про вітчизняних виробників індивідуальних засобів захисту і з’ясувати, чи здатні вони забезпечити попит населення і медзаклдадів на засоби захисту . Керівник Антимонопольного комітету України має забезпечити виконання закону про економічну конкуренцію і захист прав пацієнтів при роздрібній торгівлі засобами захисту.

Крім того, Міністерству охорони здоров’я наказано розробити комунікаційний план із визначення алгоритмів дій, якщо виникатимуть випадки коронавірусу , і довести його до відома місцевих органів влади, а також опрацювати питання створення мережі центрів із контролю та профілактики захворювань.

Шмигаль також доручив передбачити огляд всіх, хто прибуває до України з-за кордону і через контрольні пункти в’їзду-виїзду з тимчасово окупованих територій Донбасу і Криму. Крім цього, доручено забезпечити чергування в пунктах пропуску реанімаційних і медичних автомобілів.

До 11 березня Міністерство охорони здоров’я і Міністерство фінансів України зобов’язані подати пропозиції щодо збільшення фінансування на закупівлю лабораторними центрами МОЗ виробів медичного призначення, засобів індивідуального захисту та діагностичних матеріалів, а також тест-систем для визначення коронавірусу.