У МОЗ розповіли про китайський вірус: як уберегтися

Новий мутуючий коронавірус розповсюдився вже далеко за межі Китаю та вбив 17 людей. За короткий час захворіли близько 500 осіб.

Сьогодні, 23 січня, Міністерство охорони здоров’я та Центр громадського здоров’я провели брифінг щодо ситуації розповсюдження коронавірусної інфекції (nCoV), який викликає смертельну пневмонію .

В. о. генерального директора ЦГЗ Ігор Кузин повідомив, що в Україні не зафіксовано жодного повідомлення про підозру на захворювання китайським вірусом нового типу.

За його словами, в ЦГЗ не надходили відповідні повідомлення про потенційне захворювання.

«На сьогоднішній день встановлено режим інформування Центру громадського здоров’я, протягом чотирьох годин, якщо подібний випадок буде зафіксований на рівні держави, то він буде повідомлятися ЦГЗ. На сьогодні Центр не отримував жодного повідомлення про потенційну підозру», – заявив Кузін.

Щоб уникнути ввезення хворих на коронавірус, санітарно-карантинні підрозділи України будуть запитувати про самопочуття у пасажирів літаків, які прибуватимуть з Китаю.

«Ризик занесення або імпорту випадків у країни ЄС або до конкретної країни поки оцінюється як середній. Це не вимагає накладання певних обмежень на переміщення вантажів, товарів або осіб, які подорожують», – сказав він.

Він уточнив, що в України відсутнє авіасполучення з китайським містом Ухань (провінція Хубей), де спалахнув новий вірус, однак є сполучення з іншими містами.

Додаткових заходів, за словами Кузіна, наразі впроваджувати не будуть.

«Ризик занесення або імпорту випадків у країни ЄС або до конкретної країни поки оцінюється як середній. Це не вимагає накладання певних обмежень на переміщення вантажів, товарів або осіб, які подорожують», — повідомив в.о. голови ЦГЗ.

У МОЗ попередили, що інкубаційний період інфекції становить від 2 до 12 днів.

«Все це відбулося (розповсюдження вірусу, – ред.) в період між 8 грудня 2019 року і по сьогоднішній день.  Ми маємо другий місяць стрімкого поширення хвороби… Інкубаційний період, тобто період від моменту контакту до появи перших симптомів хвороби, в середньому є від 2 до 12 днів. І це саме та проблема, з якою ми зустрічаємося, коли треба робити реагування на цю хворобу, на профілактику», – пояснив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Ляшко зауважив також, що «людина, яка перебуває в інкубаційному періоді, не має жодних клінічних симптомів проявів хвороби».