«Укрзалізниця» на грані катастрофи: Артюшенко звернувся до Зеленського

Діяльність вищого керівництва «Укрзалізниці» призвела до катастрофічних наслідків.

«Прибутковість» компанії, як повідомляє екс-нардеп, забезпечується за рахунок систематичного невиконання планів капітальних інвестицій. До того ж «Укрзалізниця» втратила більше половини парку вагонів, збільшується дефіцит кваліфікованих кадрів.

З цього приводу народний депутата 8 скликання Ігоря Артюшенко звернувся до президента Володимира Зеленського.

Артюшенко зазначає, що низька ефективність управління держкомпанією привела до того, що в деяких випадках наявність контингенту (поїзні, локомотивні, маневрові диспетчери) становить 30% від потреби. Дефіцит щодо забезпечення станційної роботи і формування поїздів — до 20%. Відбувається швидке зростання непродуктивних витрат.

Станом на липень 2019 року, дефіцит локомотивних бригад для забезпечення процесу перевезень становить не менше 1300 осіб, при цьому непродуктивні витрати, пов’язані з неякісною організацією роботи, за перше півріччя — не менш 150 млн грн.

Артюшенко також зазначив, що зростання обсягів перевезень, які декларує керівництво УЗ, не відбулося. Але загальні витрати, які понесло господарство на здійснення виробничої діяльності за 6 місяців 2019 року, склали приблизно 11,5 млрд грн, що більше минулорічних на 600 млн грн.

Стрімко зменшуються обсяги власного вагонного парку. Якщо в 2016 році парк вагонів «Укрзалізниці» становив 140 тис. Одиниць, то в 2018 році — лише 60 тис. Одиниць. Навантаження вагонів з ознакою ЦТЛ (Центр транспортної логістики УЗ) за останні три місяці не перевищувала 25%.

Політик підкреслив, що УЗ була змушена масово переводити свій парк вагонів в тривалий запас і в неробочий парк, адже в останні три місяці плата за добове користування вагонами УЗ зросла втричі від вартості, що значно зменшило попит на них з боку ринку.

В «Укрзалізниці», за даними Артюшенко, практично знівельована графікових система організації руху вантажних поїздів, звітність за цим напрямком роботи спотворена, що призводить до суттєвих втрат локомотивного господарства, простою вагонного парку. Провальна політика організації перевезень за перше півріччя призвела до втрати локомотивного господарства в загальній сумі близько 550-600 млн грн.

Крім того, за його словами, відсутність інвестиційної політики і ритмічного забезпечення поставок для ремонту інфраструктури призвело до втрати швидкості. Щороку технічна швидкість руху поїздів зменшується на 3-5%, через що стабільно ростуть непродуктивні витрати. За 6 місяців 2019 року УЗ перевитратила на паливно-енергетичні ресурси майже 690 млн грн.

Екс-нардеп зазначає, що керівництво «Укрзалізниці» так і не провело обіцяного розподілу майна інфраструктури на профільне (що забезпечує експлуатацію) та інвестиційне (включаючи непрофільні активи), а це продовжує продукувати корупцію і неефективність.

«Аналіз ефективності діяльності керівництва» Укрзалізниці «свідчить, що настав час не тільки для радикальних кадрових рішень, а й для залучення керівників держкомпанії до кримінальної відповідальності. Закликаємо вас ініціювати перевірку стану справ в» Укрзалізниці «із залученням правоохоронних структур МВС, СБУ і НАБУ. Топ-менеджмент сьогодні фактично вбиває держкомпанію, з кожним днем ​​його перебування при владі шлях до відновлення «Укрзалізниці» стає довшим. Необхідно застосування термінових заходів і, пре жде за все, ухвалення кадрових рішень щодо вищого керівництва «Укрзалізниці», — йдеться у зверненні нардепа 8 скликання до президента.

Як відомо, три тижні тому чотири комітети Верховної ради (транспорту, аграрний, промисловості та підприємництва, паливно-енергетичний) направили листа президенту і прем’єр-міністру про те, що керівництво «Укрзалізниці» не може забезпечити перевезення вантажів, знизити рівень корупції, що завдає шкоди всій економіці України. Парламентські комітети і представники найбільших галузевих об’єднань заявив про відсутність локомотивів і неякісному ремонті наявної тяги, неефективне використання вантажних вагонів, зриві програми оновлення парку.

Через відсутність тяги і непрофесійного менеджменту залишаються покинутими майже 400 вантажних поїздів на 25 тис. Вагонів. У зверненні йдеться про те, що «Укрзалізниця» призупинила роботу автоматизованої системи «Управління пересиланням порожніх вагонів», повернулася до ручного розподілу вагонів з «акцентом на маршрутні відправлення» і закриває станції для здійснення навантажень.

За матеріалами РБК-Україна.

 

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий