Зібралися одружитися – чекайте на зміни: які «сюрпризи» готують РАЦСи

На молодят чекають нові правила щодо укладення шлюбу.

Через стрімкі реформи, які проходять в Україні вже не перший рік – потрапив у поле зору влади старий паспорт книжечка. Адже за новими правилами з 1 жовтня 2019 року у паспорт не будуть ставити штампів про реестрацію шлюбу, надалі вся інформація про шлюб буде вписуватися в державний реєстр. 

За інформацією заступника міністра юстиції України Інни Ємельянової, таке нововведення дозволить уникнути двоєженства, оскільки держреєстр провести неможливо, навіть якщо паспорт буде втрачено і відновлено.

«Це було зроблено для того, щоб виключити можливість двоєженства. Адже часто люди втрачали паспорта, і потім повторно вступали в шлюб в іншому місті. Зараз це буде зробити неможливо, тому що всі дані будуть зберігатися в держреєстрі. Тому при укладанні шлюбу всі дані будуть перевірятися через комп’ютерну базу», – цитує заступника міністра «Хвиля».

При цьому на майнові угоди штамп в паспорті також впливати не буде, оскільки будь-які операції щодо нерухомого майна будуть укладатися окремими документами за спільною згодою двох сторін. Крім того, договір повинен бути завірений нотаріально.

Важливо підкреслити, що якщо проводиться процес купівлі-продажу, то нотаріус проводить операцію зобов’язаний перевірити наявність штампа про реєстрацію шлюбу і уважно вивчити дату шлюбу, а також час придбання нерухомості. Тому, як бувають обставини, що пари перебувають у шлюбі, але пресі про реєстрацію шлюбу в паспортах немає, і ось один з подружжя (продавець) знайшов людину на покупку нерухомості. У цій ситуації він може обдурити покупця і тим самим продати свою нерухомість, куплену в момент шлюбу без згоди на те другого з подружжя.

Звертаємо увагу на проблематичність зв’язку з держреєстром, справа в тому, що в українських нотаріусів відсутне підключення до держреєстру, а це може привести до непоправних помилок.

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий