Навіщо нам освіта? В Україні можуть закрити понад 3 тисячі шкіл

Куди подінуться 20 тисяч вчителів, і чому влада наражатиме на небезпеку школярів?

Голова Профспілки працівників освіти і науки Георгій Труханов вважає, що закриття державних малокомплектних шкіл, і відкриття натомість приватних, тобто комерціалізація середньої освіти – є порушення Конституції.  

За його словами, закриття малокомплектних шкіл – це прикриття процесу комерціалізації шкільної освіти. Про це він розповів в інтерв’ю «Главкому».

«Сотня-дві шкіл щорічно закриваються. Але якщо буде ухвалена норма про 30, 40 і 50 (мінімальна кількість учнів, яка не дозволятиме закривати школу), то закриються більше 3 тисяч шкіл. Це означає, що 20 тисяч викладачів залишаться без роботи», — зазначив Труханов.

За його словами, центральна влада школи закривати не буде, їх просто не фінансуватимуть, а місцева влада буде змушена їх закривати. 

«Небезпека ще й в тому, що при наших дорогах, нашій аварійності ми наражатимемо дітей на небезпеку, адже щодня їх буде потрібно перевозити до інших закладів освіти. А куди дівати 20 тисяч учителів? Жодної програми їхнього влаштування в уряду немає», — додав очільник профспілки вчителів.

Натомість, таке «скорочення» не загрожує приватним школам.

«Виходить, державні малокомплектні закриватимуться, натомість приватні відкриватимуться. Тобто іде комерціалізація шкіл, порушення Конституції. Весь світ кричить про те, що неможна робити бізнес на освіті (початковій і середній), а у нас це починають запроваджувати», — підкреслив Труханов.

Однак існують школи, де на учня із держбюджету виділяються по 60 тисяч грн, але ось за яким принципом — не зрозуміло.

 Читайте нас в  Facebook   і  Тwitter , також підписуйтесь на канал в  Telegram , щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.      

0 Комментарии Присоединиться к обсуждению →


Добавить комментарий